Zuhal Topal Kimdir?

1 yıl önce


© Zuhal Topal Kimdir?

Zuhal Topal uzun süredir ekranlarda sunduğu programlar ile ekran severler tarafından büyük beğeni ile takip edilmektedir. Hakkında ise evli mi? nereli? yaşı, boyu ve daha bir çok soru hayranları tarafından merak edilmektedir.

1976 yılının haziran ayında dünyaya gelen ünlü sunucu’nun burcu Terazi’dir. İstanbul’da doğmuştur, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Boyu 1.73 cm, kilosu ise 55’tir.

Henüz ilkokul 1. sınıfta iken okul bayramında tek kişilik kısa bir oyun sergileyerek o dönemde oyunculuğa adım atmıştır diyebiliriz.

Mimarlık Fakültesi İç Mimari bölümününü kazanmıştır. Ancak yetenek sınavı ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünü de kazanmış ve tercih hakkında tiyatrodan yana kullanmıştır.

1996’da özel bir tiyatro’da 2 çocuk oyununda başrol oynamış, 1 sene sonra Müjdat Gezen ile beraber Kanal D ekranlarında sunuculuk yapmıştır. Aynı sene yine konservatuvar öğrencisi iken Sevda Kondu isimli dizi’de rol almıştır. Ekran severler tarafından özellikle 2003 yılında rol aldığı Sihirli Annem dizisinde canlandırdığı Suzan karakteri ile tanınmıştır. 2004 yılında ise Yol Palas Cinayeti sinema filminde Sacide’yi canlandırmıştır. Selena dizisinde ise Fitnat Korkmaz karakterini canlandırmıştır.

Ekranla ilk tanışması ise 1994 yılında Kandemir Konduk‘un Palavra Aşklar adlı dizisi ile Show Tv’de gerçekleşmiştir.

Geçmişten günümüze bir çok sinema, dizi ve program sunuculuğu ile kariyerini sürdürmüş en son Fox Tv ekranlarında Zuhal Topal’la İzdivaç programını sunmuştur. Günümüzde ise Fox Tv ekranlarında Zuhal Topal’la Sofrada isimli programı sunmaktadır.

27 Ağustos 2008 tarihinde müzisyen, şarkıcı Korhan Saygıner ile evlenmiş, bu evliliğinden 1 Kasım 2013 doğumlu Lina isminde bir kızı vardır.

Zuhal Topal sunduğu programları, oynadığı dizi ve sinema filmleri;

Bugüne kadar Hokus Pokus, Film Gibi, İzdivaç, 4/4’lük Kadın, Kazanmak İçin Bir Dakika, Hayata Dair, Cümbür Cemaat adlı programları sunmuştur.

Rol aldığı diziler, Palavra Aşklar, Yazlıkçılar, Çiçek Taksi, Gurbetçiler, Kara Melek, Sevda Kondu, Ruhsar, Dadı, Kurşun Kalem, Zehirli Çiçek, Ev Hali, Lahmacun ve Pizza, Çekirdek Aile, Sihirli Annem, El Bebek Gül Bebek, Haylaz Babam, Selena, Tarık ve Diğerleri, Tutkunum Sana, Komedi Türk, Geniş Aile, Papatyam, Avrupa Avrupa.

Rol aldığı sinema filmleri ise Yol Palas Cinayeti, Kirpi, Deli Deli Olma ve The Yetimler.

Ayrıca Yapı Kredi, Molped, McDonalds, Brilliant, Şen Piliç ve Calgon markalarının reklam yüzü olmuştur.