Yasemin Sakallıoğlu Kimdir?

1 yıl önce
© Yasemin Sakallıoğlu Kimdir?

Yasemin Sakallıoğlu sosyal medya üzerinden tanınmıştır. Kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve televizyon dünyasına adım atmıştır. Hayranları tarafından ise sıkça aslen nereli, boyu, kilosu, nerede yaşıyor gibi sorular ile merak edilmektedir.

Yasemin Sakallıoğlu televizyon dünyasına giriş macerası;

İnternet fenomenlerinden Rizeli Yasemin, yada Karadenizli Yasemin olarak tanınmış, özellikle annesini taklit ettiği videoları ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Kısa sürede televizyon dünyasınında dikkatini çekmeyi başaran ünlü isim internet üzerinden yayınladığı videolar sayesinde oyunculuğa adım atan isimlerden olmuştur. Youtube macerası öncesinde bankacılık ve sigortacılık gibi meslekler ile ilgilenmiştir. Bir ara ilkokul arkadaşları ile bir parkta buluşmuş orada video çekmişlerdir. Annesinin taklidini yaparken çekilen videosu Youtube sitesine eklendikten 4 gün sona ana haberlere çıkmaya başlamıştır. Videosu Doğru koca nasıl seçilir başlığı ile yayınlanmıştır. Günümüze kadar 3 Milyon’a yakın izlenme elde etmiştir.

O dönem Youtube değil sadece Facebook hesabı olduğunu, onda fotoğraflarını vs. sadece 13 kişinin falan beğendiğini dile getirmiştir. Sabah 7.70 gibi ise kendisini ATV sabah haberlerinde görmüştür. Günümüzde ise instagram hesabında 1.8 Milyon takipçi sayısına sahiptir.

İdolü ise Perran Kutman’dır. Evinde usta oyuncunun kara kalemle çizilmiş bir resminin olduğunu belirtmiştir.

Oyunculuk ile birlikte Stand-up gösterileri ile tanınmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Yasemin Sakallıoğlu Atv ekranlarında yayınlanan yeni dizi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları arasında yer almakta ve Lütfiye karakterini canlandırmaktadır. Oyunculuk dünyasına giriş yapmış olsa da sosyal medya üzerinden yaptığı komik paylaşımları ile takipçilerine sürprizler yapmaya devam etmektedir.

1988 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.63 cm, kilosu ise 54’tür. Burcu Boğa’dır.

Başarılı oyuncu Yasemin Sakallıoğlu baba tarafından aslen Sakarya, anne tarafından ise aslen Rize‘lidir. Yaşantısını İstanbul Beykoz’da sürdürmektedir. Sık sık sevgilisi ile sosyal medya hesabı üzerinden de paylaşımlar yapmaktadır. Hatta evlilik teklifi de almış ve evet demiş yüzük takmıştır. Ancak sevgilisi hakkında resimler dışında bir bilgiye ulaşılamamıştır. Yakın tarihte evlenecekleri yönünde haberler ile sıkça gündeme gelmektedir.