Ulvi Kahyaoğlu Kimdir?

1 yıl önce


© Ulvi Kahyaoğlu Kimdir?

Ulvi Kahyaoğlu hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Eğitimi, rol aldığı diziler, oyunculuk hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

İzmir Bornova Işıkkent Lisesi ardından 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur. Maalesef kaç yaşında olduğu ve doğum tarihi bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Benim Adım Melek isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Dizide Melek’in iki oğlundan birisi olan Kerem karakteri ile rol alan genç isim daha önce Kimi Sevsem Çıkmaz isimli kısa filmde yer almış, bu kısa film ile Cannes Film Festivali’nde ülkemizi temsil etmiştir. İzmir Özel Türk Koleji (İTK) öğrencileri arasında Londra’da 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Gençlik ve Sanat Festivali’nde (Kingston International Youth Festival) İngilizce müzikal sergileyen isimler arasında yer aldı. Ayrıca 2019 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından desteklenen Ah Bir Ataş Ver isimli kısa filmde yer almıştır. Film biri yurt dışı olmak üzere toplam 7 ödül kazanmıştır.

Benim Adım Melek Kerem Kimdir?

Ulvi Kahyaoğlu (Kerem) hayatı zorluklar içinde geçen Melek’in üç çocuğundan biridir. Kardeşi Seyit Ali’nin kahraman abisi, annesinin ise yakışıklı prensi olan Kerem zaman zaman asiliği ile ön plana çıkar. Ama yinede ailesini ayakta tutabilmek için annesini zaman zaman üzsede annesinin, en büyük güvencesi ve gücü olmaktadır.

Tiyatro;

2018 – Diyelim Ki Birlikteyiz
2018 – Ölmez Ağaç Efsanesi