Ulaş Tuna Astepe Kimdir?

1 yıl önce


© Ulaş Tuna Astepe Kimdir?

Ulaş Tuna Astepe hakkında en çok sorulan soruların cevapları. Kimdir? nereli? evlimi? sevgilisi varmı? boyu kilosu ve burcu ile daha bilinmeyen bir çok özelliği.

Ulaş Tuna Astepe aslen nereli?

Babası işçi, annesi ise memurdur. Emekçi bir ailenin evladı olarak yetişmiştir. Kocaeli İzmit’te dünyaya gelmiş aslen İzmit‘lidir. Romanlar’ın yoğun olduğu bir göçmen mahallesinde büyümüştür. Kendisinden 7 yaş büyük bir abisi vardır. 16 yaşına geldiğinde babasını yitirmiştir. Daha sonra annesi de vefat etmiştir. Babasının ölümünün ardından maddi ve manevi katkıyı abisinin yaptığını belirten Tuna Astepe 17 Ağustos depremi olduğunda 11 yaşında olduğunu ve depremin hep aklının bir köşesinde yer ettiğini anlatmıştır.

Boyu, kilosu ve burcu;

Boyu 1.89 cm, kilosu 80, burcu ise Başak‘tır.

Doğum tarihi 1988 olan oyuncu İstanbul Erkek Lisesi’nde yatılı olarak okumuştur. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Yakışıklı oyuncu Ulaş Tuna Astepe özellikle 2012 yılında Karadayı dizisinde canlandırmış olduğu Orhan karakteri ile büyük çıkış yakalamıştır. Daha sonra Atv ekranlarında yayınlanan Analar ve Anneler dizisinde Mustafa karakterini canlandırmıştır.

Günümüzde ise Sen Anlat Karadeniz dizisinde Tahir karakterini canlandıran Ulaş Tuna Astepe son dönemlerde genç kızların en fazla takip ettiği isimler arasında yer almaktadır.

Bugüne kadar Karadayı, Rüya, Analar ve Anneler ve Masum dizilerinin yanı sıra Osmanlı Cumhuriyeti sinema filminde kostüm asistanı olarak çalışmış, Grueling and His Wife adlı kısa filmde yer almış, Fish Pond ve Körfez isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Sevgilisi kimdir?

Özel yaşamını gözlerden uzak yaşamayı tercih etmektedir. Ancak magazin dünyası ve medyanın sıkı takibinde olması sebebi ile ne kadar istesede hayatı ile ilgili bir çok ayrıntıyıda gizleyememektedir. 2018 yılında bir mekanda Cansu Baydar isimli kız arkadaşı ile kameralar yansımıştır. Hayranları tarafından sevgili olmadıkları yönünde bir çok yorum yapılmaktadır. Ulaş Tuna Astepe’de bu konuda herhangi bir açıklama yapmamıştır.

Kız arkadaşı Cansu Baydar Filmloverss şirketine bağlı olarak çalışmakta, aynı zamanda Sinema yazarlığı yapmaktadır. Kesin bir bilgi olmadığı için sevgilisi diyemiyoruz, sadece kız arkadaşıdır.