Sumru Yavrucuk Kimdir?

1 yıl önce


© Sumru Yavrucuk Kimdir?

Dizi, sinema ve tiyatro dünyasının usta isimlerinden Sumru Yavrucuk İstanbul Belediye Konservatuvarı Şan ve Tiyatro bölümü mezunudur. 1961 doğumlu oyuncu evli değildir. Ancak 54 yaşında iken 8 yaşında bir erkek çocuğunu evlat edinmiştir.

Evli olmadığı için evlat edinme prosedürlerine uymadığı ancak koruyucu aile statüsünde girerek evlat sahibi olduğu belirtilmiştir.

İşitme ve konuşma engellilerin işaret dili olan Gestuno diline hakim olan Sumru Yavrucuk engelliler için Susuz Yaz oyununun yönetmenliğini üstlenmiş bu oyun ile Türkiye Sağır Dilsizler Mim Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülünü almıştır.

Bugüne kadar Önce Canan, Ayaşlı ve Kiracılar, Yorum Yok, Yol Palas Cinayeti, İki Kadın, Seni Seviyorum Rosa, Çıplak, İş, Tutkular, Yer Çekimli Aşklar, Dostlar Pasajı, Sır, Akşam Güneşi, Direklerarası, Meleğin Selamı, Akasya Pasajı, Parça Pinçik, Bizim Otel, Halk Düşmanı, Mars Kapıdan Baktırır, Patroniçe, Yabancı Damat, Sevgili Dünürüm, Bahar Dalları, Fatmagülün Suçu Ne?, Kara Cumartesi, Loks Gluück, Ağır Roman Yeni Dünya, Tamammıyız?, Acil Aşk Aranıyor ve No:309 gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Kandillide oğlu ile birlikte yaşayan Sumru Yavrucuk aslen Ankara’lıdır.