Şükrü Özyıldız Kimdir?

1 yıl önce


© Şükrü Özyıldız Kimdir?

Yakışıklı oyuncu Şükrü Özyıldız baba tarafından Karadeniz, anne tarafından ise Rum asıllıdır. Kendisinden 2 yaş küçük Burcu isminde bir kız kardeşi vardır. 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Kova burcudur.

Şükrü Özyıldız Eğitim Hayatı;

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü’nde 1 sene okumuş daha sonra Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitimini sürdürmüş son olarak Erasmusla Portekiz’e gitmeye karar vermiştir. Döndüğünde ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Özel hayatı;

Çok küçük yaşlarda dövüş sporları’na merak saran Şükrü Özyıldız bu sevdasını Portekiz’e gittiğinde kafes dövüşlerinde yer alarak gidermiştir. Sonrasında Kafes Dövüşlerini bırakmaya karar vermiştir.

Sevgilisi ise stilist olarak iş hayatını sürdüren Rabia Yaman’dır. 2017 yılında sevgilisine evlenme teklifi ettiği açıklanmıştır.

Oyunculuk kariyeri;

Başarılı oyuncu ilk dizi deneyimini 2011 senesinde Derin Sular isimli dizi ile yaşamıştır. Daha öncesinde tiyatro ve reklamlardada yer almıştır. İlk sinema deneyimini ise 2013 yılında Neva’da isimli film ile gerçekleştiren Şükrü Özyıldız bugüne kadar Şeref Meselesi, Tatlı Küçük Yalancılar, Kış Güneşi ve Çoban Yıldızı gibi projelerde rol almıştır.

2018 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Nefes Nefese isimli dizide Yusuf karakterini canlandırmaktadır.