Şifanur Gül Kimdir?

1 yıl önce


© Şifanur Gül Kimdir?

Şifanur Gül son dönemlerde rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncular arasında yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi sorular merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılında Ankara’da dünyaya gelen güzel oyuncu Şifanur Gül, Ankara Üniversitesi (DTCF) Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı Bölümü’nü başarı ile tamamlamıştır. Henüz Lise döneminde iken oyunculuk eğitimleri almaya başlamış, tiyatro ve sanat okullarında eğitimini pekiştirmiştir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini, 2019 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Sevdim Seni Bir Kere isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Bu dizi dışında henüz sinema filmi ve dizi projelerinde yer almamış olsa da, bu dizi onun oyunculuk teklifi alacağı bir çok başarılı projenin kapısını aralamıştır. Dizi de Eylül isimli karakteri canlandırmıştır.

Şifanur Gül canlandırdığı Sevdim Seni Bir Kere Eylül kimdir?

Eylül yoksul ve maddi durumları pek iyi olmayan bir ailenin kızı’dır. Bir restaurant’ta çalışmakta, ailesinin geçimine yardım etmektedir. Çalıştığı restoran’a ise durumu çok iyi ve zengin bir ailenin oğlu olan Yağız bazı problemlerden dolayı işçi olarak girmiştir. Yağız ile çalıştıkları yerde tanışmışlar ve birbirlerine aşık olmuşlardır.

Güzel oyuncunun burcu doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için ulaşılamamıştır, boyu 1.70 cm, kilosu ise 53. Son olarak hiç bir medya ve magazin gündeminde sevgilisi olduğuna dair bir bilgi kayıtlı değildir. Fuat Gül isminde bir abisi vardır.