SGK Hizmet Dökümü Sorgulama (4A, 4B, 4C)

1 yıl önce


© SGK Hizmet Dökümü Sorgulama (4A, 4B, 4C)

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini online olarak hem akıllı telefonlarınızdan hem de bilgisayarlarınız üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Özellikle vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu dairelerine gitmesine gerek kalmadan, kolayca halledebileceği bu işlemler sayesinde, tüm işlemler kısa sürede tamamlanmaktadır. Hizmet dökümüne e-devlet sistemi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer belgeleri yazdırmak isterseniz, barkodlu şekilde yazdırmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Barkodlu şekilde yazdırdığınız belgeler, resmi belge olarak geçmektedir. E-devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı (4C), Bağ-Kur (4B), SSK (4A) hizmet dökümü alabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun e-devlet hizmeti sayesinde tüm prim bilgilerini ve emeklilik sorgulama işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

SSK Hizmet Dökümü İsimden Sorgulama SGK Sorgulama 4C Hizmet Dökümü 4A Hizmet Dökümü 4B Hizmet Dökümü TC Kimlik No ile SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Son Dakika SSK Emeklilik Sorgulama TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz SGK Hasta Bezi Yardımı Nasıl Alınır? Dul Maaşı Sorgulama E Devlet | Sosyal Yardımlaşma Dul Aylığı Doğum Rapor Parası Sorgulama E Devlet | TC No İle Sorgulama
SSK Hizmet Dökümü İsimden Sorgulama

SSK üzerinden hizmet dökümünü isimden sorgulama mümkün olmamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden isimden döküme ulaşmanız, güvenlik gerekçeleri sebebiyle mümkün olmamaktadır. E-devlet sistemi üzerinden 4A, 4B ve 4C hizmetlerine dair tüm bilgilere ulaşmak için hem TC kimlik numarası hem de e-devlet şifresi gerekmektedir. Sorgulama işlemlerini yapmak için:

E-devlet sistemine hem akıllı telefonlarınızdan mobil uygulamayı indirerek, hem de bilgisayarlar üzerinden online olarak girebilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifresini size en yakın PTT şubesinden kolayca satın alabilirsiniz. Şifreler 2 TL karşılığında satılmaktadır. Şifreyi aldıktan sonra e-devlet sistemine TC numarası ve şifreyi girip okeye tıklamanız gerekmektedir. Şifreyi girdikten sonra sistem yeni bir şifre oluşturmanızı isteyecektir. Yeni şifreyi oluşturduktan sonra giriş yapabilirsiniz. 4A hizmet dökümü kısmına tıkladıktan sonra tüm bilgilerinizi görebilirsiniz.
  SGK Devletin Hasta Bezi Yardımı Nasıl Alınır?

SGK Sorgulama

E-devlet üzerinden SGK sorgulama işlemlerini iki şekilde yapmanız mümkündür. Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili tüm bilgilere, e-devlet sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için e-devlet kapısının mobil uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. Telefonunuza indirdikten sonra sisteme kişisel bilgilerinizi girerek ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra bilgisayar üzerinden resmi e-devlet kapısına giriş yapabilirsiniz. SGK sorgulama işlemleri ile:

GSS Borç Durumu Belgesi Sorgulama SGK Tescil ve Hizmet Dökümü SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belge Doğrulama 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi 4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama 4A/4B/4C Muayene Katılım Payı Sorgulama 4C Hizmet Dökümü

SGK Emekli Sandığı’ndan hizmet sorgulama işlemlerini de e-devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Sistem üzerinden 4C Emekli Sandığı kapsamında aşağıdaki tüm bilgileri TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sorgulamanız mümkündür. 4C hizmet dökümü ile sorgulayabileceğiniz bilgiler ise:

4C Banka Değişikliği 4C Bir Aylık Maaş Tercihi 4C Emekli Aylık Ödeme ve Kesinti Bilgileri 4C Emekli Aylık Bilgisi 4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü 4C Tescil Kaydı 4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi 4A Hizmet Dökümü

SSK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini e-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz. 4A, SSK kapsamında çalışan sigortalı kişileri işaret etmektedir. 4A hizmet dökümü sorgulama hizmeti sayesinde emeklilik bilgilerinizi ya da bugüne kadar yatmış olan tüm prim günlerinizi görüntüleyebilirsiniz. 4A hizmet dökümü özellikle emeklilik dönemi yaklaşmış kişiler için önem teşkil etmektedir. 4A hizmet dökümünü sorgulamak için e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası yeterlidir. Sorgulama yaparken bulabileceğiniz verilerden bazıları ise:

4A Almanya/Bulgaristan Emekli Ödemeleri 4A Banka ve Adres Değişikliği 4A Emekli Aylığı Kesintileri 4A Emekli Aylık Bilgisi 4A Emekli Aylık Bilgisi Belge Doğrulama 4A Emeklilik Kaydı 4A Emekli Ödeme Bilgileri 4A Hizmet Dökümü 4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti 4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama 4A On Günden Az Süreli Ev Hizmeti Çalışan Kişi Sorgulama
  2020 E-Devlet TC No İle Doğum Rapor Parası Sorgulama

4B Hizmet Dökümü

Bağ-Kur hizmet dökümü sorgulama işlemlerini de e-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Bağ-Kur kapsamında çalışan sigortalı çalışanların ait olduğu SGK kolu olan 4B hizmet dökümüne e-devlet sistemi üzerinden giriş yapabilirsiniz. 4B Bağ-Kur hizmet dökümü sorgusunda bulabileceğiniz veri ve bilgiler ise:

4B 6736 Yapılandırma Borç Bilgileri 4B 7020 Yapılandırma Ön Bilgileri 4B Banka ve Adres Değişikliği 4B Borç Durumu 4B Emekli Aylığı Kesintileri 4B Emekli Aylık Bilgisi 4B Hizmet Bilgisi 4B Ödeme Dökümü 4B Tescil Kaydı 4B(Bağkur)Günlük Kazanç Beyanı Girişi 4B Emekli Aylığı Hesaplama 4B İsteğe Bağlı İlk Tescil Kaydı 4B Basamak Bilgisi TC Kimlik No ile SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Son Dakika

TC kimlik numarası ile hizmet dökümü sorgulama online olarak yapılabilmektedir. Ancak TC kimlik numarası ile beraber e-devlet şifresinin de olması gerekmektedir. E-devlet şifresi, PTT şubeleri tarafından vatandaşlara verilen, başka kimsede olmayan bir şifredir. Bu şifre ile e-devlet sistemine giriş yapmak mümkündür. E-devlet sistemi özellikle kişilerin birçok bilgisini içeren bir platform olduğu için gizlilik oldukça önemlidir. Gizliliği korumak ve güven konusunda herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için şifrenizi kimse ile paylaşmamanız önem teşkil eder. Tc kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile e-devlet kapısına kolayca giriş yapabilirsiniz.

SSK Emeklilik Sorgulama

E-devlet emeklilik sorgulama işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra hem 4A SSK, hem 4B Bağ – Kur, hem 4C Emekli Sandığı ile ilgili tüm emeklilik bilgilerini sorgulayabilirsiniz. Özellikle bugüne dek yatan prim günlerinizi, toplam prim gün sayınızı ve emekli olup olmadığınızı sistem üzerinden sorgulayabilirsiniz. Prim borcu olanlar, bu borcu sorgulayarak, emeklilik için ödemesi gereken borç hakkında bilgi alabilir ya da emekli günü hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşabilir. SSK emeklilik sorgulama işlemleri ile hizmet süresini dolduran vatandaşların bu konu hakkında detaylı tüm bilgilere e-devlet kapısı üzerinden ulaşması mümkündür.

  Corona Virüs Bilgilendirme Sitesi Açıldı mı? Site Linkine Nerden Ulaşabilirim?

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

Şifresiz SSK bilgileri sorgulama işlemlerini yapabilmeniz mümkün değildir. E-devlet kapısına giriş yapabilmeniz için hem e-devlet şifresi hem de TC kimlik numarası olması gerekmektedir. TC kimlik numarası olmayan ya da şifresi olmayan vatandaşların sisteme farklı yöntemlerle giriş yapabilmesi mümkün değildir.  E-devlet şifresi olmayan vatandaşlar herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında e-devlet şifresi satın alabilir ve sisteme giriş yapabilir. Sisteme giriş yapan vatandaşların sorgulayabileceği bilgilerden bazıları ise:

6736 Yapılandırma Sorgulama Diş Protezi Hakkı Sorgulama Hareketsiz ve Blokeli Emekli Maaşı İade Başvurusu Hareketsiz ve Blokeli Emekli Maaşı Sorgulama SGK Cep Telefonu Bilgisi Beyan Tedavi Bilgileri Sorgulama 6552 Yapılandırma Sorgulama EK5/EK6/5G/30 Günden Az İBS Tescil Kaydı ve Borç Dökümü Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama Sağlık Yardımı Talep ve Taahhüt Şahıs Ödeme Durumları Görüntüleme Hekim Bilgilendirme SGK Hasta Bezi Yardımı Nasıl Alınır? Dul Maaşı Sorgulama E Devlet | Sosyal Yardımlaşma Dul Aylığı Doğum Rapor Parası Sorgulama E Devlet | TC No İle Sorgulama