Şenay Aksoy Kimdir?

1 yıl önce


© Şenay Aksoy Kimdir?

Şenay Aksoy hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Boyu, Kilosu, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Şenay Aksoy 3 Ağustos 1955 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra, 1972 senesinde önce İ.E.T.T. , sonra T.E.K. kurumunun Harita Müdürülüğünde teknik ressam olarak görev yapmıştır. 1992 yılında emekli olduktan sonra dışarıdan Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirmiştir. Ekol Drama’da Ayla Algan ve Burak Aksak’tan kamera önü oyunculuk ve Sadri Alışık Akademisinden de toplam 2 yıl tiyatro eğitimi almış Sadri Alışık Tiyatrosunun oyuncusudur.

7 yıl yağlı boya ve kara kalem resim eğitimi aldıktan sonra 3 karma sergiye katılmıştır. Türk Sanat Müziği korosunda da yer alan başarılı oyuncu, hala muhtelif dizi, sinema ve reklamlarda oyunculuk yapmaktadır.

“Ey Aşk Nerdesin?”, “Ramazan Güzeldir”, “Yol Arkadaşım”, “Türkan”…Gibi yapımlarda rol alan usta oyuncu her daim adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Rol Aldığı Filmler;
Vezir Parmağı
Niyazi Gül Dört Nala
Mucize
Koltuk Belası