Ararım Yerli Arama Motoru

Dünyanın en popüler arama motorları listesinde bir numarada Google var ve bunu herkes biliyor. Google dışındaki en iyi arama motorlarını mı arıyorsunuz? Google için alternatif bir çok arama motoru var. Artık Türkiye'den de alternatif bir arama motoru var. Yeni arama motoru ararim ile istediğinizi kolayca bulun. Ne aramak istiyorsanız ararım arama motoru sizin için arar ve bulur.


Ararim.Net Yerli Arama Motoru

Alternatif arama motorları listesinde bir Türk arama motoru ararim.net - Bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda internete erişmek için bir web tarayıcısı kullanmanız gerekir. Web'de herhangi bir şey (metin, bağlantı veya resim) aramak istiyorsanız, sorgularınız için sonuç almanıza yardımcı olacak iyi bir İnternet Arama Motoruna ihtiyacınız vardır.


İnternette kolayca kullanabileceğiniz birçok internet arama motoru bulunmaktadır. Ancak bazen internette mevcut sayısız arama motorları olduğu ve her gün yeni arama motorları geliştirildiği için en iyi arama motorlarını seçmekte zor olabilir. Farklı arama motorları farklı özelliklere ve işlevlere sahiptir. Sorgularınıza en hızlı cevapları almanıza yardımcı olacak bazı üst arama motorları arıyorsanız, o zaman bugün 2020 dünyasının alternatif arama motorlarına bir yenisi daha eklendi. ararim.net arama motoru ile haberler, resimler, videolar, yerler ve daha fazlasını kısaca her şeyi arayabilirsiniz.


Dünyanın en iyi arama motorları denince akla hemen Google ve Bing arama motorları geliyor. Ararım da Google arama altyapısını kullanarak sizlere hizmet veriyor. Google özelleştirilmiş arama deneyimi ile hızlı, yerel ve güvenli arama sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Bir arama motoru, kullanıcıların internette bilgi bulmasını sağlayan web tabanlı bir araçtır. Bilmek istiyorsanız - bir arama motoru örneği nedir? İnternette birçok popüler arama motoru vardır ve arama motorlarının en iyi örnekleri Google, Yahoo ve Bing vb .'dir. Arama motorları örümcek, robot veya bot olarak bilinen otomatik yazılım uygulamalarını kullanır ve ardından World Wide Web'deki bilgileri toplarlar.


Arama motorlarının nasıl çalıştığını merak ediyorsanız? Bir arama motoru için üç temel aşama vardır: Tarama, Dizine Ekleme, Sıralama ve Alma.

    Tarama: İçeriğin bulunduğu yer.

    Dizinleme: İçeriğin büyük veritabanlarında analiz edildiği ve depolandığı yer.

    Sıralama ve Alma: Konumun belirlendiği ve kullanıcı sorgusunun ilgili sayfaların listesini aldığı yer.

Google'a "arama motorlarının listesi" veya "en iyi arama motoru" veya "en iyi arama motorları listesi" yazacaksanız, Google arama sonuçlarında binlerce arama motorunun göründüğünü göreceksiniz. Ancak, neredeyse tüm kullanıcıların daha önce bildiğiniz veya daha önce kullandığınız tüm popüler arama motorları dışında tüm zamanların en iyi arama motorlarından bazılarını seçme konusunda karar vermesi son derece zordur.

Google

Hepimizin bildiği gibi Google Arama Motoru şu anda dünyanın en yaygın kullanılan arama motoru, bu yüzden açıkçası en iyi internet arama motorları listemize yapan ilk arama motoru Google. Arama motoru trafiğinin% 70'inden fazlası Google tarafından yönetiliyor.

Bilmek istiyor musunuz - Google günde, ayda veya yılda kaç arama yapıyor? SearchEngineLand'a göre, Google artık yılda en az 2 trilyon arama gerçekleştiriyor. Artık Google'ın dünyanın en popüler arama motoru olduğunu anladığınızı umuyoruz. En son algoritmalarla Google, kullanıcıların gönderdikleri sorgular için alakalı bilgiler almasını sağlar.

Google'da, Google Gelişmiş Arama ve Google Gelişmiş Görsel Arama, daha iyi ve daha doğru sonuçlar bulmada hayati bir rol oynar. Tüm bunlara ek olarak, Google arama motoru da Google Kitaplar'ı barındırır. Google tarafından optik karakter tanıma (OCR) kullanarak taranan, metne dönüştürülen ve dijital veritabanında depolanan kitapların ve dergilerin tam metnini bulmak için Google Kitap Arama veya Google Print'i kullanabilirsiniz. Basit bir deyişle, Google = İstediğinizi bulun.


Bing


Bing web arama motoru Microsoft tarafından geliştirilmiştir ve 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Geliştiriciler, Bing arama motorunda iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi için en iyi güncellemeleri sağlamak amacıyla sürekli olarak çalışmaktadır. Bing, Google ile rekabet etmek için geliştirildi, ancak arama motoru, Google'ın yıllarca arama motoru merkezini yönettiği için hak ettiği dikkati çekemedi.


Bing arama motorunun kökenleri Microsoft’un önceki internet arama motorlarında bulunur: MSN Search, Windows Live Search ve daha sonra Live Search. Bing'de kullanabileceğiniz hizmetlerden bazıları web, resim, haritalar ve video aramadır.


Kasım 2015, Bing,% 20,9'luk bir sorgu hacmiyle ABD'deki ikinci en büyük arama motorudur. Arka plan görüntüsünün günlük olarak değiştirilmesi, sayfadan sürekli olarak kaydırılan görüntülerle görüntü arama, Gelişmiş filtreler veya gelişmiş (sorgu) operatörleri, Uzunluk, ekran boyutu, çözünürlük ve kaynak için ayarlanabilir ayarlı video arama vb. ilginç arayüz özellikleri ve Bing arama motorunun medya özellikleri.


DuckDuckGo


DuckDuckGo, kullanıcılara gelişmiş gizlilik sağladığı bilinen popüler bir internet arama motorudur. Gerçekten daha akıllı cevaplar, daha az karmaşa ve gerçek gizlilik ile üstün bir arama deneyimi, DuckDuckGo web arama motorunun kimliğidir. Online fotoğraf bulmak için en iyi görüntü arama motorlarından bazılarını arıyorsanız o zaman DuckDuckGo bunlardan biridir. İnternette farklı görüntü türleri bulmak için DuckDuckGo fotoğraf arama motorunu kullanabilirsiniz. Ararim da DuckDuckGo Anında Yanıt API'sini kullanarak ziyaretçilerine arama sonuçlarında aramalarıyla ilgili yanıtlar gösteriyor.


Yandex


Rusya'da yaşıyorsanız, Yandex'e aşina olabilirsiniz. Temel olarak Yandex, İnternet ile ilgili çeşitli hizmetler ve ürünler konusunda uzmanlaşmış bir Rus çokuluslu teknoloji şirketidir. Yandex, Rusya'nın en çok kullanılan arama motorlarından biridir ve 1997'de piyasaya sürülmüştür. Bu web arama motoru, internette gezinmek için çok hızlı ve basittir.


Yandex'i birçok insan tarafından kullanılan diğer bazı ülkeler Kazakistan, Türkiye, Ukrayna ve Beyaz Rusya'dır. Yandex çevrimiçi çevirmen, Yandex Haritalar, Yandex para, Yandex Müzik, Yandex Video, Yandex Direct ve Yandex Disk gibi birçok ilginç hizmet sunmaktadır.

Ararim Yerli Arama Motoru

İşte 2020 dünyasının en popüler arama motorları ve alternatifleri bunlardı. Google dışındaki diğer arama motorlarından biri olan ararim arama motorunu kullanmaya başlayın. Alternatif arama motorlarından bir tanesi olmaya aday ararim arama motorunu kullanmayı ve tavsiye etmeyi unutmayın.