Arama Motorun Yap

Yerli Arama Motoru Ararım'ı Arama Motorun Yap

Ararım'ı kendi tarayıcınızda rahatlıkla kullanabilmeniz için minik ayarlar yapmanız gerekiyor. Bu ayarlar masaüstü ve mobil cihazlarınızın tarayıcı ayarları için aynı sayılır. Bazı tarayıcılarda ayarlar değişiklik gösterebilir.

Kullandığınız (Firefox, Edge, Chrome, Yaani, Yandex Tarayıcı, Brave vb.) tarayıcı ayarlarından arama motoru bölümüne gelerek Ararım'ı ekleyip, varsayılan arama motoru yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken ayarlar konusunda size yardımcı olmak isteriz;

 

1. Tarayıcınızın "Ayarlar" kısmından arama motoru bölümünden yönet kısmına tıklayın.

 

2. "Arama Motorlarını Yönet" kısmında Ekle butonuna tıklayarak girmeniz gereken kodlar vardır. Size verdiğimiz bu kodları isterseniz kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

 

3. Arama motoru : ''Ararım'', anahtar kelime : ''ararim.net'', Sorgu yerine %s olan URL: ''https://ararim.net/ara?q=%s''

 

4. Kodları alanlara girip ekledikten sonra Ararım'ı varsayılan arama motoru yapmış olacaksınız. Bundan böyle Ararım'ı arama motoru olarak kullanabilirsiniz.

 

NOT: Kullandığınız tarayıcıda arama motoru ekleme kapalı olabilir. Maalesef buna çözümümüz yok. Ancak Ararım Android Uygulaması linki hazır. Veya cihazınızda Google Play Store'dan aratıp uygulamayı yükle diyerek cihazınızda ararım android uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik sadece android cihazlarda yer alıyoruz.

 

İPUCU: Eğer İphone'a ararım uygulamasını yüklemek istiyorsanız yöntem daha da basit. Safari tarayıcıya girin ve Ararım arama motoruna (ararim.net) girin. Ardından paylaş kısmından Ana ekrana ekle diyerek ararım'ı İphone veya iPad'e kurabilirsiniz.