Reshad Strik Kimdir?

1 yıl önce


© Reshad Strik Kimdir?

Avustralya doğumlu Boşnak kökenli oyuncu Reshad Strik 22 Haziran 1981 yılında Müslüman Boşnak baba ve Avustralyalı Katolik bir annenin 4. evladı olarak dünyaya gelmiştir. Boyu 1.88 cm, burcu ise Yengeç’tir.

Avustralya Tiyatro ve Sant Akademisinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Blue Heelers isimli bir televizyon şovuna katılan Reshad Strik’i headLand isimli dizinin yönetmenleri fark etmiş ardından dizide ona bir rol vermişlerdir. Ardından Los Angeles’ta çalışmaya başlayan Reshad Strik ilk olarak Don’t Look Up filminde başrol oynamıştır. Daha sonra Hiils Have Eyes 2, The Wound, Spooner, 3 Apartments, Stasis, Put Kestena, Cross Roads gibi projelerde rol almıştır.

Yaşantısını İstanbul Üsküdar’da sürdüren Reshad Strik’in eşide Boşnak’tır. Bu evliliğinden iki çocuğu vardır. Eski bir sörfçü olan Reshad Strik Türkiye’ye geldikten sonra Filinta dizisinde Zülfü karakterini canlandırmıştır.

En son Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan Reshad Strik dünyaca ünlü Spartacus dizisi için başrol teklifi almış ancak dizideki açık sahnelerden dolayı bu teklifi reddetmiştir.

Yakışıklı aktör günümüzde ise kariyerini sunucu olarak devam ettirmektedir. TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan Ailenin Yeni Üyesi isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.