Özden Özgürdal Kimdir?

1 yıl önce


© Özden Özgürdal Kimdir?

1965 doğumlu usta oyuncu Özden Özgürdal tiyatro ile ortaokul dönemlerinde tanışmıştır. Burada amatör olarak Gelin Oynayalım isimli bir oyunda rol almıştır. Ardından bir çok amatör toplulukta tiyatro oyunlarına katılmış ve ardından uzun bir dönem hem dans hemde tiyatro eğitimi almıştır.

Öykü Özgürdal İstanbul Kadıköy’de yer alan Tevfik Gelenbe Tiyatrosu ile eğitmenlik hayatını sürdürmektedir. Beyaz perde ile henüz 6 aylık bebek iken Horoz Nuri filmi ile adım atmıştır.

Bugüne kadar sayısız sinema ve dizide rol alan Özden Özgürdal en son Kırgın Çiçekler dizisinde Ali karakterini canlandırmıştır. Daha öncesinde Bitirimler Sınıfı, Darısı Başımıza, Hababam Sınıfı Güle Güle, Altınkuş Musiki Cemiyeti, İz Peşinde, Ana, Kızlar Yurdu, Mahallenin Muhtarları, Farklı Boyut, Korkma, İnsan Aldandı, Kendimize Doğru, Küçük Kıyamet, Ötesiz İnsanlar, Kertenkele ve Tanıklar gibi bir çok projede rol almıştır.

2015 yılında Maltepe Evlendirme Dairesi’nde Oyuncu, Yazar ve Çevirmen Ayşe Erbulak ile evlenmiştir. Öykü Özgürdal isminde bir kızı vardır. İstanbul’da dünyaya gelmiştir.