Onur Tuna Kimdir?

1 yıl önce
© Onur Tuna Kimdir?

Onur Tuna son dönemlerde dizilerin en fazla aranan yüzlerindendir. Yakışıklı oyuncu kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu, biyografisi ve kısaca hayatı.

Uzun boyu, mavi gözleri ve fiziği ile ekran severlerin dikkatini çeken yakışıklı oyuncu 16 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir.

Onur Tuna ailesi, eğitimi ve kısa özgeçmişi;

Anne tarafından Selanik Göçmeni, baba tarafından ise aslen Çanakkale‘lidir. Annesi tapu dairesinden emekli, abisi ve babası matematikçi olan Onur Tuna, Lise eğitimini Bursa’da tamamlamıştır. Ardından İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Ayla Algan ve Müjdat Gezen’de oyunculuk eğitimleri alarak kendisini geliştirmiştir.

Çocukluk yılları doğup büyüdüğü memleketi Çanakkale’de geçmiştir. Oyunculuk hayalinin ise İlkokuldan itibaren başladığını, İlkokul’da iken tiyatro’da İbiş’i oynadığını o gün bugündür bu mesleği sevdiğini aktarmıştır.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı’nda 1.5 sene eğitim almıştır. Oyunculuğun yanı sıra sesi ile de oldukça iddialı olan başarılı oyuncu, gitar çalıyor aynı zamanda besteler yapmaktadır. 70 bestesi vardır, bunlardan 14 tanesine güvendiğini ama kendisini dört duvar arası müzisyeni olarak gördüğünü belirtmiştir. Buna rağmen her zaman oyunculuğun ilk sırada olduğunu da dile getirmiştir.

İzmir‘de 4 sene profesyonel mankenlik yapan Onur Tuna bir dönem lisanslı olarak voleybol ve basketbol oynamıştır. Boyu 1.85 cm, kilosu ise 80’dir.

Bugüne kadar Filinta, Cesur Yürek, Hayat Devam Ediyor, Huzur Sokağı, Altın Tepsi ve Yasak Elma gibi projelerde rol almıştır. Dizide Alihan karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Sevgilisi varmı sorusu ise sıkça merak edilen sorulardan birisidir. Bir dönem Seda Güven ile aşk yaşamış ancak 2017 yılında son bulmuştur. Günümüzde ise medyada ve magazin dünyasında henüz birliktelik yaşadığı birisi var gibi haberlerle gündeme gelmemiştir.

Uzun yıllardır yaşantısını İstanbul, Beşiktaş’ta sürdürmektedir. Bir gün sokakta yürürken peşine takılan ve yanından ayrılmayan Tekir isminde bir kedisi vardır. Ayakkabı hobisi olan Onur Tuna’nın 100’den fazla ayakkabısı bulunmaktadır. Oyunculuk kariyerine adım attığı ilk dizide kazandığı para ile arkadaşlarını yemeğe çıkaran Onur Tuna bir de evine televizyon aldığını belirtmiştir. Bir çok diş hekimi dostu olan başarılı oyuncu, onlarla beraber evde bilgisayar oyunları oynamaktan ve konsere gitmekten de keyif almaktadır.