Nihal Menzil Kimdir?

1 yıl önce


© Nihal Menzil Kimdir?

Oyuncu Nihal Menzil’in babası Subay idi. Bu nedenle ülkenin bir çok yerinde farklı okullarda okumak zorunda kalmıştır.

İlkokulu Konya Devrim ve Malatya Gazi İlkokulunda okumuştur. Ortaokulu Abidinpaşa Cumhuriyet ve İstanbul Bahçelievler Ortaokulunda. Liseyi Bahçelievler Lisesi ve Haydarpaşa Sağlık Koleji 2. sınıfta iken evlendirilmiştir. Bu evliliğinden bir kızı olmuş ancak henüz 18 aylık evli iken eşini trafik kazası sonucu yitirmiştir.

Ardından çalışmaya başlamış ve tezgahtarlık, anketörlük, kitap pazarlama, radyo programcılığı, haber spikerliği ve vokalistlik gibi bir çok alan iş hayatını sürdürmüştür.

Hayatının tesadüflerden oluştuğunu belirten oyuncu bir dönem ek iş olarak Sigorta Poliçesi sattığını ve gitmiş olduğu adresin bir ajans olduğunu Sıcağı Sıcağına isimli bir program için oyuncularına ulaşamadıklarını ve kendisinin ona benzediğini programa katılması için teklifte bulunduklarını belirtmiştir.

Nihal Menzil böylece oyunculuk kariyerinede adım atmıştır. Gözlerinde Son Gece, Çılgın Bediş, Dostlar Pasajı, Dikkat Bebek Var, Evdeki Yabancı, Üvey Baba, Bizim Aile, Vay Anam Vay, Belalım Benim, Ah Be İstanbul, Büyük Buluşma, Gece Yürüyüşü, Haziran Gecesi, Çemberimde Gül Oya, Doktorlar, Güz Yangını, Ezo Gelin, Doktorlar, Aşk Emek İster, Küçük Kıyamet, Kayıp Aranıyor, Eynihal ve O Hayat Benim gibi bir çok projede rol almıştır.

Günümüzde ise Ver Elini Aşk dizisinde Nazmiye karakterini canlandırmaktadır. Nihal Menzil baba tarafından aslen Sivas Koyulhisar’lıdır. Yay burcudur.