Necip Memili Kimdir?

1 yıl önce


© Necip Memili Kimdir?

Necip Memili ekranlarda fırtına gibi esen, reyting rekorları kıran Çukur dizisine dahil oldu. Dizide Çukur’un Büyük Abisi Cumali Koçovalı’yı Canlandıran usta oyuncu hakkında hiç bilinmeyenler. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? bekar mı? sevgilisi kim? tüm soruların cevapları.

1980 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Necip Memili Adana doğumludur. Burcu İkizler, boyu ise 1.86’dır. Baba tarafından aslen Adana‘lıdır. Babası Nihat Memili’dir, Bahtiyar ve Özkan isimlerinde 2 erkek kardeşi vardır.

Adana’da doğup büyümüş, yaşamış ve okumuştur. Günümüzde Sıfır Bir Dizisi’nin çekimlerinin gerçekleştiği Adana Hürriyet Mahallesi’nin çocuğudur.

Küçükken çok yaramaz olduğunu hatta, babaannesinin kırmızı önlüğünü giyip, Süpermen pelerini yapıp yüksekten atladığını, sonucunda yere çakılıp, burnunu kırdığını anlatmıştır. O yıllarda enerjisinin çok yüksek olduğunu, berberlikten garsonluğa kadar bir çok işte çalıştığını dile getirmiştir.

Lise eğitimini Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümü üzerine tamamlamıştır. Mezuniyetin ardından hemen sonra makine montaj’da çalışmaya başlamıştır. Bir kültür merkezi’nde tiyatro’da işin mutfağını öğrenme fırsatı yakalamış, üç sene sonra Devlet Konservatuvarına girmiştir. 4 senelik eğitimin ardından 2007 yılında İstanbul’a yerleşmiştir.

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur.

En büyük zevklerinden birisi de yemek yapmaktır. Evde geçirdiği sürenin büyük bir bölümünü mutfakta geçiren usta oyuncu özellikle salata yapmayı çok sevdiğini dile getirmiştir. Profesyonel olmasa da kendisini aç bırakmayacak kadar da yemek yapabildiğini belirtmiştir.

Necip Memili bugüne kadar rol aldığı sinema ve diziler;

Beşinci Boyut, Arka Sokaklar, Selena, Yaprak Dökümü, Bez Bebek, Hakkını Helal Et, Gece Gündüz, Hanımın Çiftliği, Nene Hatun, Kukuriku Kadın Krallığı, Firar, Lüks Otel, Portre, Sümela’nın Şifresi Temel, Yalan Dünya, Dila Hanım, Moskova’nın Şifresi Temel, Halam Geldi, Sürgün İnek, Guruldayan Kalpler, Ulan İstanbul, Bedel, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Yok Artık, Deli Dumrul, Kaçma Birader, Kehribar, Dolunay ve Şahsiyet.

En çok beğendiği filmler, No Country for Old Men, 21 Gram, The Usual Suspects ve Matrix. Ayrıca defalarca The Godfather ve Terminatör filmi izlediği klasikler arasında yer almaktadır. Devamında ise The Machinist, The Pianist ve The Identity sinema filmleri gelmektedir.

20 Ocak 2020 tarihinde sanat yönetmeni asistanlığı ve editörlük yapan Didem Dayıcıoğlu ile evlenmiştir.