Melis Sezen Kimdir?

1 yıl önce


© Melis Sezen Kimdir?

Melis Sezen 2019 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Leke isimli dizinin başrol oyuncusu olarak diziye dahil olmuştur. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? daha önce hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografisi.

1997 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu Oğlak burcudur. Boyu 1.69 cm, kilosu ise 56’dır. Küçüklükten beri drama derslerinde bir öğretmeni tarafından ailesine tiyatroya yönlendirilmesi gerektiği belirtilmiştir. Ardından annesinin desteği ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır. İlk defa tiyatro sahnesi’ne de orada çıkmıştır.

Melis Sezen eğitim hayatı;

Selimpaşa Atatürk Lisesini tamamlamıştır. Ardından Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezun olmuştur.

Günümüzde Kanal D ekranlarında yayınlanan Leke isimli dizide Yasemin karakterini canlandırmaktadır. Daha önce Hayat Bazen Tatlıdır, Muhteşem Yüzyıl, Bir Bulut Olsam, Çemberimde Gül Oya, Beş Kardeş ve Siyah İnci dizilerinde rol almıştır.

Ayrıca Mucize 2, Şampiyon (Bold Pilot), Dünya Hali, Tilki Yuvası ve Dünya isimli sinema filmlerinde oynamıştır. Oyunculuğun yanı sıra dans etmeyi çok sevmekte ve profesyonel olarak dans ile ilgilenmektedir.