Mehmet Ali Nuroğlu Kimdir?

1 yıl önce
© Mehmet Ali Nuroğlu Kimdir?

Mehmet Ali Nuroğlu hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? evli mi? oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

7 Eylül 1979 yılında İstanbul’da Kasımpaşa Deniz Hastanesinde dünyaya gelen Mehmet Ali Nuroğlu babasının Subay olması nedeni ile Patnos, Kıbrıs, İstanbul, Tekirdağ ve Ankara gibi bir çok yere taşınmak zorunda kalmıştır.

ODTÜ Felsefe Bölümünde 3 yıl okumuş ve ardından tiyatroya merakı nedeniyle buradan ayrılıp Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girmiştir.

Üniversite bitmeden Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunlarda görevler alan oyuncu Çağan Irmak tarafından senaryosu yazılan Çemberimde Gül Oya dizisinde Devrimci Mehmet karakteri ile gönüllere taht kurmayı başarmıştır. Sonrasında Zircirbozan filminde Reis lakaplı ülkücü bir genci, daha sonrada Kurtuluş Savaşı anlatılan dizi Kırık Kanatlarda rol almıştır. Sen Anlat Karadeniz dizisinde Vedat karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Günümüzde ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Güvercin adlı dizinin başrolünü üstlenmiş ve Kenan karakterini canlandırmaktadır.

Mehmet Ali Nuroğlu baba tarafından aslen Şanlıurfa’lıdır.

2009 yılında Selin Şekerci ile evlenmiş bu evliliği 2011 yılında son bulmuştur. Ardından Çiçek Gülsen ile 2011 yılının Ekim ayında evlenmiştir.