Kimya Gökçe Aytaç Kimdir?

1 yıl önce
© Kimya Gökçe Aytaç Kimdir?

Kimya Gökçe Aytaç Erkenci Kuş dizisinde Polen karakteri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Dizide yakışıklı oyuncu Can Yaman‘ın sevgilisi’ni canlandırmıştır. En son Afili Aşk dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan güzel oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları.

1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tiyatro kökenli oyuncu ilk oyunculuk deneyimini, Medcezir dizisi ile gerçekleştirmiştir. Güzel oyuncunun boyu; 1.75, kilosu ise 55’tir. Doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır.

Kimya Gökçe Aytaç oynadığı dizi, reklam, film;

Yahşi Cazibe, Zeyrek ile Çeyrek, Kertenkele, Rüzgarın Kalbi, İdeal Koca, İki Yalancı, Servet, Diriliş Ertuğrul, Erkenci Kuş ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca İstikbal, Papia, Balparmak, Esenora reklamlarında oynamıştır. Rol aldığı sinema filmleri ise Koca Bulma Sanatı, Suda Balık ve Vezir Parmağı’dır.

2016 yılında İstanbul Profile Kültür Merkezi’nde İdeal Koca ile Sevgili Karım ve Uykusuz isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

2018’de ise ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul‘un oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. 5. sezonunda diziye katılan Kimya Gökçe Aytaç Diriliş Ertuğrul dizisinde Evdokya karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Afili Aşk dizisine dahil oldu ve dizide Dizide Sırma müfettiş karakterine hayat vermiştir.

Craft Oyunculuk atölyesinde temel oyunculuk eğitimi, Dialog Anlatım ve İletişim, profesyonel oyunculuk eğitimleri almıştır. Özel yetenekleri arasında, tekvando, at biniciliği, klasik ve elektro gitar mevcuttur, ayrıca şan eğitimi de almıştır. Gelecek dönemlerde hem dizi, hem de sinema dünyasında bir çok başarılı projede yer alması beklenmektedir. 2018 yılı itibariyle resmi instagram hesabında 80,5 bin civarında takipçisi mevcuttur. Twitter hesabında ise takipçi sayısı daha azdır pek aktif olarak twitter hesabını kullandığı söylenemez.

Evlilik hayatı;

Güzel oyuncu 2011 yılında kendisi gibi oyuncu olan Gökçe Özyol ile evlenmiştir. Ancak evliliği şiddetli geçimsizlik nedeni ile 2013 yılında son bulmuştur. Çift birbirine karşılıklı etkili eylem, tehdit ve hakaret davası açmıştır. Daha sonra evlerini ayırmış, arkadaşla kahvaltı nedeni ile kavga etmişlerdir. Daha sonra yumruklaştıkları açıklanmış, Gökçe Aytaç’ın ise bu olayda yüz kemiğinin kırıldığı belirtilmiştir. Sorunlu biten evliliğin ardından çiftler oturup düşündükten sonra sakince karar vererek anlaşmalı olarak boşanmışlardır.