İlker Kuruöz Kimdir?

1 yıl önce
© İlker Kuruöz Kimdir?

1970 yılında dünyaya gelen İlker Kuruöz Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olmuş yine aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmıştır. Daha sonra Amerika’ya giderek iş hayatına atılmış kısa süre sonra dönmüş ve 2000 yılında Garanti Teknoloji’de Uygulama Geliştirme Bölüm müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.

Bu dönemde genellikle Garanti Bankası internet bankacılığı altyapı geliştirme çalışmaları, alternatif dağıtım kanalları dönüşüm projeleri ve Doğuş Otomotiv Turkuaz yazılım geliştirme projeleri içerisinde aktif rol almıştır.

2006’da kısa bir süre Accenture’da Teknoloji Danışmanlığı Grup Yöneticisi pozisyonunda görev almıştır. 2007 yılında Turkcell’de çalışmaya başlamış ve sırası ile Teknik Çözümler Bölüm Müdürü, Chief Information Officer, Chief Digital Officer ve Chief Technology Group Officer görevlerinde çalışmıştır. Kısa bir dönem vekâleten Turkcell Genel Müdürlük görevini üstlenen İlker Kuruöz, eş zamanlı Turkcell’in yurtiçi ve yurtdışı iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif rol üstlenmiştir.

19 Eylül 2016 tarihinde başlamış olduğu Doğuş Grubu’nda Chief Technology Officer ve Doğuş Teknoloji CEO görevini günümüzde devam ettirmektedir. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.

İlker Kuruöz aslen Nevşehir Avanos’ludur.