İlker Gülümser Kimdir?

1 yıl önce
© İlker Gülümser Kimdir?

Başarılı oyuncu İlker Gülümser aslen 1981 senesinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Makedonya Göçmeni bir ailenin evladı olan İlker Gülümser ailenin ilk evladıdır. 3 yaşında iken Kelebek Çocuk Güzellik Yarışmasına katılmış derece almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini ise İlköğretim 1. sınıfta Mustafa Kemal Atatürk rolü ile okul tiyatrosu bünyesinde gerçekleştirmiştir.

Eğitim döneminde ekipçi İngiltere’de bir şampiyonaya katılmış Türkiye’ye, karma halk dansları, seyirlik oyun ve orta oyunlarında (2 Dünya şampiyonluğu, 5 Dünya 2.liği, 4 Dünya 3.lüğü ve 3 Dünya 4.lüğü) Kazandırmıştır.

İlker Gülümser daha sonra 9 Eylül Üniversitesinde Usta öğretici statüsünde; orta oyun, seyirlik oyun, halk dansları eğitmenliği ve skeç yazarlığı yapmıştır.

Kurşun Yarası, Büyük Yalan, Şakir Efendi, Aşk Yolu, Kırık Kanatlar, Arka Sokaklar, Kavak Yelleri, Karadır Kaşların, Kollama, Kırmızı Işık, Servet Avcısı, Bitmeyen Şarkı, Almanya 2009, Kabaktan mı Dudaktan mı?, Paramparça, Yeşil Deniz, Kırgın Çiçekler, Modern Habil Kabil, Suda Balık ve Çanakkale Yüzyıllık Mühür gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.