İlker Ayrık Kimdir?

1 yıl önce


© İlker Ayrık Kimdir?

İlker Ayrık oynadığı dizi ve sinema filmlerinin yanı sıra son dönemlerde ekranlarda sunucu olarak başarıdan başarıya koşuyor. Hakkında ise merak edilen bir çok soru mevcut. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Evli mi? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol aldı, hangi programları sundu ve sunuyor. Tüm cevaplar sitemizde.

Doğum yeri, burcu, boyu, kilosu, memleketi, aslen nereli?

16 Ekim 1979 tarihinde dünyaya gelen ünlü oyuncu, sunucu ve tiyatrocu İlker Ayrık’ın burcu Terazi’dir. Balıkesir doğumlu usta isim, 1.80 cm boyunda ve 80 kilodur. Aslen Arnavut kökenli’dir, babasının ismi ise Vehbi Ayrık’tır. Bir ablası, birde abisi vardır.

İlker Ayrık Eğitim hayatı;

Balıkesir Lisesi’nde eğitim gördüğü dönemde tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. 1997 senesinde tiyatro üzerine hayallerini gerçekleştirmek için İstanbul’a giderek İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde kurslara katılmıştır. 2 yıl kursiyer olarak eğitim almış ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne girmiştir. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünü tamamlamış ve 2005 ve 2006 yılları arasında tiyatrocu arkadaşı Aykut Taşkın ile birlikte Pervasız Tiyatro’yu kurmuştur. 2008 senesinde ise Doa’nın Yallah isimli klibinde yer almıştır.

İlker Ayrık eşi kimdir? ne zaman evlendi? çocuklarının isimleri;

2009 yılında evlenmiştir. Eşi Sanem Ayrık‘tır. Bu evliliğinden 2013 doğumlu Ferit ve 2016 doğumlu Yaman isimlerinde iki oğlu vardır.

Oynadığı sinema ve diziler ;

Yanlış Anlama, Yapışık Kardeşler Çakallarla Dans, Kedi Özledi, Seksenler, Memlekette Demokrasi Var, Ramazan Güzeldir, Geniş Aile, Cesaretin Var mı Aşka, Babam Adam Olacak, Gökten Üç Elma Düştü, Başımın Belası, Kuzey Rüzgarı, Son Osmanlı Yandım Ali, Gizli Patron, Karınca Yuvası, Kadın Her Zaman Haklıdır, Kısmet, Müjgan Bey, Omuz Omuza, Kasabanın İncisi, Aslı ile Kerem, 7 Numara ve Tatlı Hayat.

Sıkı bir motosiklet aynı zamanda bisiklet kullanıcısıdır. Oynadığı diziler ve sunduğu programlar ile tüm sevenlerine eğlenceli dakikalar yaşatan usta isim, gelecek senelerde de sıkça ekranların vazgeçilmez isimleri arasında yer alacağa benzemektedir.

Tiyatro oyunlarının yanı sıra bir çok dizi ve sinemada rol alan oyuncu özellikle son dönemde sunduğu programlar ile adından söz ettirmiştir. Ben Bilmem Eşim Bilir ve Yaparsın Aşkım programları ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır.