İlhan Şen Kimdir?

1 yıl önce
© İlhan Şen Kimdir?

İlhan Şen 2018 yılında Şahin Tepesi adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? bugüne kadar hangi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. Kısaca hayatı ve biyografisi.

1987 yılında aslen Bulgaristan’da dünyaya gelen İlhan Şen ailesi ile birlikte 2 yaşında iken İstanbul’a yerleşmiştir. İlköğretim ve Ortaokulu İstanbul’da tamamlamış, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Boyu 1.89 cm’dir.

Henüz 17 yaşında iken modelliğe adım atan Şen, 2008 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışması’nda finalist olmuş, En İyi Mayo Modeli Ödülünü kazanmıştır. 1 yıl sonra ise Best Model of Turkey 2009 1. si olmuştur. Ülkemizi doğduğu Bulgaristan’da gerçekleştirilmiş olan Best Model of the World yarışmasında temsil etmiştir. Yarışmanın sonunda Best Model of Europe ödülünü kazanmıştır. Daha sonra Avrupa kariyerine adım atmış ve Milan Fashion Week ile devam etmiştir. 2009 yılından bu yana Tamer Kurter Model Management olarak kariyerini devam ettiren İlhan Şen Joy Models tarafından İtalya ve Fransa’da temsil edilmektedir.

İlhan Şen oyunculuk kariyeri;

Modellik döneminde dikkatleri üzerine çeken yakışıklı isim kısa sürede oyunculuk sektörününde dikkatinden kaçmamış ve Perspective adlı kısa filmde başrol oynamıştır. Katıldığı film festivalerinden ödüller ile dönmüştür. Günümüzde ise ATV ekranlarında yayınlanacak olan Şahin Tepesi isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Şahin Tepesi özel hayatı, hobileri;

Tam bir edebiyat tutkunudur. Ayrıca spor vazgeçilmezleri arasında yer almakta, binicilik, kayak, basketbol ve futbol ile ilgilenmektedir. İyi bir müzik dinleyicisi olmanın yanı sıra gitar çalabilmektedir. İyi derecede ise İngilizce diline sahiptir. Son olarak baba tarafında aslen nereli olduğu ve sevgilisi ile ilgili özel bilgilerine ulaşılamamıştır, araştırılmaktadır.