İcra Dosyası Sorgulama Kime Ne Kadar Borcunuz Var?

1 yıl önce


© İcra Dosyası Sorgulama Kime Ne Kadar Borcunuz Var?

İcra dosyası sorgulama online olarak yapılabilmektedir. E-devlet sistemi üzerinden kolayca yapılabilen icra dosyası sorgulama işlemleri sayesinde borç durumunuzu kolayca sorgulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra e-devlet sistemi üzerinden davaya verilip verilmediğinizi, ne kadar borcunuz olduğunu ve diğer tüm detayları kolayca öğrenebilirsiniz. İcra sorgulaması yapmak için:

E-devlet sistemi üzerinden icra dosya sorgulaması işlemlerini yapmak için e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet sistemine giriş yaparken TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi yeterli olmaktadır. E-devlet şifresini herhangi bir PTT şubesi aracılığı ile satın alabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına faydalanmak istediğiniz hizmeti yazarak, icra işlemlerini sorgulayabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

TC ile İcra Sorgulama E devlet Savcılık Dosya Sorgulama İcra Dosyası Sorgulama Telefon Şirket İcra Dosyası Sorgulama İcra Dosyası Sorgulama Uyap İcra Sorgulama TC Kimlik No ile Dosya Sorgulama 11880 İcra Sorgulama
TC ile İcra Sorgulama

Kişisel bilgiler ile TC kimlik numarası sorgulama işlemlerini e-devlet sistemi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. E-devlet sistemi; icra dosyası sorgulama hizmeti başlığı altında kişilerin herhangi bir icra borcu olup olmadığını öğrenmelerini sağlamaktadır. Eğer hakkınızda açılmış bir dosya bulunuyorsa, bu dosyaların tamamını e-devlet sistemi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bu alana tıklandığında eğer herhangi bir borcunuz yoksa, ‘’Adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava kaydı bulunamamıştır’’  yazısı çıkacaktır.

E-devlet sistemi üzerinden icra dosyası sorgulamak için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer icra dosyası numarasını bilmiyorsanız, sisteme giriş yaptıktan sonra numara hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha sonra sırası ile Kamu Kurumları, Adalet Bakanlığı ve son olarak mahkeme dosyası sorgulama kısmına tıklayarak, icra dosyası sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Bu uygulama dışında 4060’a SMS atarak da icra dosyası işlemlerinizi kolayca sorgulayabilirsiniz. 4060 servisine mesaj atarak bilgilenmek için servise abone olmanız gerekmektedir. Abone olduktan sonra SMS üzerinden bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.
  Dosya Masrafı Geri Alma 2020

E devlet Savcılık Dosya Sorgulama

E-devlet sistemine giriş yaparak icra dosyası sorgulama işlemlerini hem telefonlarınıza indirebileceğiniz e-devlet uygulaması ile hem de bilgisayar ve akıllı tabletler üzerinden yapabilirsiniz. E-devlet sistemi ile savcılık dosya sorgulama işlemlerini tamamlamak için yapmanız gerekenler ise:

Sisteme giriş yapmak için e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası kullanmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına dosya sorgulama yazarak ya da dosya numarasını yazarak tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz. Sistem üzerinden dosyaları sorgulayabilmeniz için dosyanın adınıza açılmış olması gerekmektedir. Aksi halde sorgulama yapmanız mümkün olmayacaktır. Sisteme giriş yaptıktan sonra hem şirketiniz adına hem de sizin adınıza açılmış olan dosyaları görebilirsiniz. İcra Dosyası Sorgulama Telefon

İcra dosyası hakkında bilgi alma telefon aracılığı ile yapılamamaktadır. SMS üzerinden 4060’a mesaj atarak, sisteme üye olarak icra dosyalarını sorgulayabilirsiniz. Bunun dışında bilinmeyen numaraları arayarak da işlemlerinizi yapabilirsiniz. İcra dosyaları yalnızca kişi tarafından TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi aracılığı ile e-devlet kapısı üzerinden öğrenebilmektedir. Telefon aracılığı başkası hakkında bilgi almak ya da icra dosyasını öğrenmek mümkün değildir. Fakat mevcut icra dosyalarınızı görüntüledikten sonra ilgili hukuk bürosunu arayarak detayları öğrenebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra eğer icra dosyanız bulunuyorsa, hangi şirketin icraya verdiğini görerek, bu şirketi arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra:

E-devlet kapısının uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz. E-devlet sistemine tablet ve bilgisayarlar üzerinden giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra icra dosyaları ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Şirket İcra Dosyası Sorgulama

Şirket icralarını sorgulama işlemlerini yapmak için de e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Şirketlerin bu konularda yetkili kişileri aracılığı ile şirketler icraya verilmektedir. Bu kişiler, e-devlet sistemine giriş yaparak, icra dosyalarını sorgulayabilir.Bunun için:

Vatandaşlar, e-devlet kapısına giriş yaparak konu hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabilir. E-devlet şifresine her Türk Vatandaşı giriş yapabilir. Bu sisteme giriş yapmak için 2 TL karşılığında PTT’den şifre almak gerekmektedir. E-devlet aracılığı ile icra dosyaları sorgulamak ve icra dosya numarası öğrenmek için sisteme giriş yaptıktan sonra Kamu Kurumları, Adalet Bakanlığı, mahkeme dava dosyası sorgulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu sistem hem şirket hem de kişiler için geçerli olmaktadır.
  e-Devlet Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

İcra Dosyası Sorgulama Uyap

Uyap ile icra dosyası sorgulama işlemlerini Uyap vatandaş portalı aracılığı ile yapabilirsiniz. Adalet Bakanlığı tarafından vatandaşlara, haklarında herhangi bir dava açılıp açılmadığını sorgulama imkanı veren bir portal üretilmiştir. Bu hizmet, Uyap Vatandaş Portalı olarak geçmektedir. Bu kapsamında vatandaşlar sisteme şu şekilde giriş yapabilir:

Elektronik imza – E-imza, M-imza – Mobil İmza TC kimlik numarası

Sisteme giriş yapan vatandaşlar, tüm sorgulama işlemlerini oldukça kolay bir şekilde yapabilmektedir. Bunun yanı sıra mahkeme dosyası ve icra dosyası ile beraber belge ve tutanakların incelenmesi de sağlanmaktadır. Bunun dışında 4060’a SMS göndererek de icra hakkında sorgu işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu servisten faydalanmak için abone işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Sisteme kayıt olmak için:

TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra TAM ABONE yazmalı ve 4060’a SMS olarak göndermelisiniz. İşlemi yaptıktan sonra eğer hakkınızda herhangi bir icra davası açılmış ise bu noktada hat sahibinin telefonuna SMS gönderilecektir. Ancak hat sahibi ile icra dosyasının açıldığı kişinin aynı olması gerekmektedir. İcra Sorgulama TC Kimlik No ile Dosya Sorgulama

İcra dosyasını sorgulama hizmetlerini birçok şekilde yapabilirsiniz. TC kimlik numarası ile sorgu yapmak için yapmanız gerekenler ise; e-devlet sistemine şifreniz ile giriş yapmanız ve arama kısmından icra dosya sorgulama işlemlerine tıklamanız olacaktır. E-devlet sistemi dışında bilinmeyen numara sorgulama servisleri aracılığıyla  da sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Bu hizmeti sunan servis sağlayıcıları, herhangi birinin aranılması ile icra dosyasının olup olmadığını sunan bir hizmettir. Bilinmeyen numara sorgulama hizmeti sunan operatörler, bu sistemi Adalet Bakanlığı izni ile UYAP sistemi ile entegre ederek sunmaktadır. İcra dosyası sorgulama işlemleri sayesinde bilinmeyen numara öğrenme servislerini arayarak faydalanabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz numaralar ise; 11811,11818, 11860, 11870 ve 11880 olmaktadır. Adalet Bakanlığı tarafından vatandaşlara verilen haklardan biri olan UYAP hizmetleri, vatandaşların haklarında açılmış herhangi bir dava olup olmadığını öğrenmeleri için en başarılı uygulamalardan biri olmaktadır.
  PTT’e Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır ?

11880 İcra Sorgulama

Bilinmeyen numaralar ile icra dosyası sorgulama işlemlerini belirli bir ücret karşılığında yapabilirsiniz. Bilinmeyen numara sorgulama hizmetleri, özel şirketlerin ücret karşılığında sağladığı hizmetlerden biridir. Bu hizmeti veren servisin aranılması ile beraber görüşme yapılan operatöre talep edilen bilgiler sunulur. Ardından hakkınızda herhangi bir icra dosyası olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bilinmeyen numara sorgulama hizmetleri, bu işlemlerinin tamamını Adalet Bakanlığı iznini alarak yapmaktadır. Bu servisler, icra dosyası hizmetlerini UYAP sistemi ile entegre şekilde kullanmaktadır. Bunun yanı sıra icra dosyası sorgulama işlemleri şu numaralar aracılığı ile öğrenilebilmektedir:

11811 11818 11860 11870 11880

Bu numaraları arayarak, sizden talep edilen bilgileri verdikten sonra hakkınızda açılmış olan herhangi bir icra dosyası hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün olmaktadır.