Hivda Zizan Alp Kimdir?

1 yıl önce


© Hivda Zizan Alp Kimdir?

Hivda Zizan Alp rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncular arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelen Hivda Zizan Alp akrep burcudur, boyu 1.63 cm, kilosu ise 48’dir. Maalesef henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Televizyon ekran deneyimini ilk olarak reklam filmlerinde yer alarak gerçekleştirmiş, ilerleyen süreçte ise diziler ile adından söz ettirmeye devam etmiştir.

Hivda Zizan Alp oynadığı diziler;

Bugüne kadar Yeşil Deniz ve Fi isimli dizilerde rol almıştır. Günümüzde ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Sefirin Kızı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almakta ve dizide Elvan Efeoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Dizi dışında geçmişten günümüze kadar Letgo, Turkcell Anneler Günü ve Klorane gibi markaların reklam filmlerinde yer almıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü mezunudur. Ardından Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nden de başarı ile mezun olmuştur.

2014 yılında 5. Frans, 2016 yılında ise Balat Monologlar Müzesi adlı tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Geçmiş yıllarda rol aldığı Yeşil Deniz isimli dizinin 12 bölümlük ücretini tahsil edemediği gerekçesi ile Film Şirketi’ne dava açmış ve bu olay medyaya yansımıştır.

Oyunculuğun yanı sıra müzisyen kimliği ile de tanınan güzel oyuncu, çok iyi keman ve çello çalmaktadır. 2015 yılındaki genel seçim döneminde HDP’nin seçim şarkısı ve sloganı ile de medyada adından söz ettirmiştir. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan başarılı oyuncu’nun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 122bin civarındadır.