Hatice Aslan Kimdir?

1 yıl önce


© Hatice Aslan Kimdir?

20 Şubat 1962 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Hatice Aslan çocukluk yaşantısını Sivas Merkez Burhanettin Mahallesinde geçirmiştir.

9 kardeş olan Hatice Aslan 6. çocuk olarak doğmuştur. Balık burcudur.

Sivas Lisesi mezunu Hatice Aslan’ın annesi Sivas Kangal Hamal Köyü’nden, babası ise Malatya Kuluncak Kazası Darılı Çörmü köyündendir. Baba tarafından aslen Malatya’lıdır. Annesi Rahime Aslan, babası ise Halife Aslan’dır. 22 Ekim 2014 tarihinde annesi, 5 Mart 2016 tarihinde ise babası vefat etmiştir.

Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısıdır. Ankara Devlet Konservatuvarından 1983 yılında mezun olmuştur. Aynı sene Devlet Tiyatrosuna giriş yapmış ve 1986 senesinde İzmir Devlet Tiyatrosuna tayin olmuştur.

Hatice Aslan bugüne kadar 2 kez evlenmiştir. İlk evliliğini oyuncu Hakkı Ergök ile gerçekleştirmiş 12 senenin ardından boşanmıştır. Bu evliliğinden Ekin Ergök isminde bir oğlu vardır. İkinci evliliğini ise 1992’de ressam Renan Kaleli ile yapmış bu evliliğide 2000 yılında son bulmuştur. Ekin dışında 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde ailesini yitiren 1983 doğumlu Ece Dizdar isminde manevi bir kızı vardır.

Bugüne kadar Elif’in Rüyaları, Deli Balta, Ferhunde Hanımlar, Kınalı Kar, En Son Babalar Duyar, A.G.A, Hürrem Sultan, Hırçın Menekşe, Düğün Şarkıcısı, Samanyolu, Masumlar, Lale Devri, Mayıs Kraliçesi, Ayrılsak da Beraberiz, İçimdeki Fırtına, Dr. Dilara, Kot Farkı, 9on, Bugünün Saraylısı, Vücut, Firar, Kıskanmak, Üç Maymun, Şark Oyunları, Güzel Günler, Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

2018 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Adı Zehra isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Şule karakterini canlandırmıştır.