Hasan Küçükçetin Kimdir?

1 yıl önce


© Hasan Küçükçetin Kimdir?

1981 doğumlu oyuncu Hasan Küçükçetin Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. İkizler burcudur.

Balıkesir Burhaniye’de dünyaya gelen başarılı oyuncu Hasan Küçükçetin 2000 yılında İstanbul’a taşınmış bir sene çocuk tiyatrosunda yer almıştır.

Üniversite eğitiminin ardından bir sene devlet tiyatrolarında çalışan Hasan Küçükçetin 2007 yılında Menekşe ile Halil isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Bu dizide Fırat Tanış, Murat Daltaban, Kıvanç Tatlıtuğ, Sedef Avcı ve Yıldız Kültür isimlerde rol almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Büyük Buluşma ile gerçekleştirmiş ardından günümüze kadar Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Alanya Almanya, Beşinci Boyut, Maskeli Beşler, Acemi Cadı, Arka Sokaklar, Ezo Gelin, Yaprak Dökümü, Muhteşem Yüzyıl, Gelmeyen Bahar, Kaçak, Gulyabani, Kiraz Mevsimi, Sen Sağ Ben Selamet ve Aşk Uykusu gibi sinema ve dizilerde rol almıştır. 2016 yılında TRT ekranlarında Gizemli Gerçekler isimli belgeseli sunmuştur.

2018 yılında ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olan Küçükçetin dizide Altun Aba karakterini canlandırmıştır.

Aslen Balıkesir Burhaniye’lidir. 2015 yılında memleketi Burhaniye’de bulunan Adramis Otel’de Nazlı Yavuzcan ile evlenmiştir.