Hasan Can Kaya Kimdir?

1 yıl önce
© Hasan Can Kaya Kimdir?

Hasan Can Kaya hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, Kimdir? Kaç yaşında? Oyunculuk Kariyeri, Hayatı

BKM’nin yetiştirdiği genç yeteneklerden olan Hasan Can Kaya, 1985 yılında İstanbul’da doğdu. Baba tarafından aslen Malatya’lı olan oyuncu, bir zamanlar mizah dergilerinde karın tokluğuna çalıştığını her fırsatta dile getirmektedir.

Başarılı isim, kendisine has mizacı ile stand-up’ın yeni yüzü olarak adlandırılmakta. “1 Erkek 1 Kadın”ın da ve bulunduğu pek çok projede yazarlık yapan Can Kaya, artık kendi hikayelerini anlatmaya başlamış ve “Hep Zemin” adlı gösterisiyle sokak yaşantısı, gerçekçilik, gözlem ve deneyim içeren esprileriyle kısa zamanda adından söz ettirmeyi başarmıştır. Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli TV programında senaryo yazarlığı da yapmış olan oyuncu, Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği “Kelebeğin Rüyası” adlı sinema filminde İhsan karakterine hayat vermiştir.

BKM Mutfak Sahnesinde stand-up gösterilerini sergilemiştir. Stand-up gösterileriyle sosyal medyada da fenomen haline gelen başarılı komedyendir.