Halit Özgür Sarı Kimdir?

1 yıl önce


© Halit Özgür Sarı Kimdir?

Halit Özgür Sarı rol aldığı diziler ile dikkatleri üzerine çeken yakışıklı oyuncular arasında yer almaktadır. Hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılında dünyaya gelen Halit Özgür Sarı İstanbul doğumludur. Boyu 1.78 cm, kilosu ise 66’dır. Maalesef henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Esra Kızıldoğan ile Temel ve İleri Oyunculuk Craft Atölyesi bünyesinde oyunculuk eğitimi alarak oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul isimli dizi ile gerçekleştirmiş, dizide Süleyman karakterini canlandırmıştır.

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan yakışıklı oyuncu, küçükken astronot olmak gibi bir hayale de sahip olduğunu dile getirmiştir. Hayat felsefen ne diye bir soru kendisine yöneltilmiştir. Bu soruya, saniyenin içinde yaşama üzerine kurulu bir hayatım var. Gerisini bence sen anlarsın! diye cevap vermiştir. Sabah erken kalkma konusuna ise ben çok fazla uyuyorum. Biri uyandırmazsa asla uyanamam, ama hiç bir yerede geç kalmıyorum demiştir. Oyuncu olmasaydı ticaret ile uğraşıyor olabilirdim, ama çok başarılı olamazdım heralde demiştir.

Becerileri; Binicilik, Gitar, Basketbol, Futbol ve Yüzme…

Halit Özgür Sarı oynadığı diziler:

2019 – Şampiyon (Kerem) (TV Dizisi)
2019 – Hakan: Muhafız (TV Dizisi)
2018 – Diriliş: Ertuğrul (Süleyman) (TV Dizisi)

Sosyal medya hesaplarını güncel olarak kullanan başarılı ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 30bin civarındadır.