Hakan Ural Kimdir?

1 yıl önce


© Hakan Ural Kimdir?

Hakan Ural hakkında merak edilen soruların cevapları. Nereli? kaç yaşında? gençliği, annesi, babası, evlilikleri, çocukları, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 doğumlu, Hakan Ural baba tarafından aslen Malatya’lıdır. Boğa burcudur.

Hakan Ural’ın annesi Ceyhan Cem, babası ise usta sanatçı Selçuk Ural‘dır. Anne ve babası hiç evlenmemiştir.

Babası 16 yaşına kadar Hakan Ural’ı çocuğu olarak kabul etmemiş, ancak 17 yaşında iken babasının velayetine geçebilmiştir. İstanbul, Fındıkzade’de anneannesinin evinde yetişmiştir.

Zor bir çocukluk dönemi geçen Hakan Ural bu dönemde elektrikçide çalışmış, ayakkabı boyamış ve su satmıştır.

16 yaşında iken mankenlik yaşantısına adım atmış ve kısa sürede Yeşilçam Sinema sektörünün aranan yıldızı haline gelmiştir.

Hakan Ural evlilikleri, eşleri ve çocukları;

Kısa sürede oyunculuk teklifleri almaya başlamış, ancak okul için Amerika’ya gitmiştir. Ardından henüz 19 yaşında iken 28 Eylül 1988 tarihinde ünlü sanatçı Sibel Can ile evlenmiştir.

Bu evliliğinden 27 Ocak 1992 doğumlu Engincan ve 22 Ağustos 1994 doğumlu Melisa isimlerinde iki çocuğu olmuştur. Hakan Ural’ın Sibel Can ile evliliği 17 Şubat 1999 yılında son bulmuştur. İkinci evliliğini ise 2005 senesinde Saray Halı’nın sahibinin torunu olan Ezgi Can ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden ise 2013 doğumlu Gisella isminde bir kızı vardır.

Daha sonra 2005 senesinde Ezgi Can ile evlenmiş ve bu evliliğinden 2013 doğumlu Gisella isimli çocuğu vardır.

2017 yılında TV8 ekranlarında Aramızda Kalmasın adlı programı Duygu Çetinkaya ve Jess Molho ile birlikte sunmuştur. Yine aynı sene İşte Benim Stilim adlı programa konuk jüri olarak katılmıştır. 30 Ekim tarihinde ise Tv8 kanalında Gel Konuşalım adlı programı Seda Akgül ile beraber sunmuştur. Survivor yarışma programı başladıktan sonra programın ismi Survivor Konuşalım olarak değiştirilmiştir.

Bugüne kadar rol aldığı sinema ve diziler;
Mavi Yolculuk, Alnımdaki Bıçak Yarası, Alışırım, Deniz, Fare Kapanı, Ortak, Yalnız Kadın, Çember, Ateş Gibi, Belki Yarın, Dört Köşe Dünya, Tek Başına, Bir Aşk Bin Günah, Bir Aşk Yeter, Fotoğraflar, Şeytanın Kurbanları.

Alev Gibi Bir Kız, Madde 438, Çılgın Aşıklar, Itri, Barışta Savaşanlar, Senin İçin Bir Kadeh, Çıkmaz, Zirvedekiler, Irmakların Türküsü, Duygular ve Hayaller, Kaldırım Çiçeği, Şahin, Anlaşma Noktası, Böyle mi Olacaktı, Gülüm, Sibel, Nilgün, Savunma, Yapayalnız, Yeni Hayat, Kardelen, Bir Yıldız Tutuldu, Maskeli Beşler Irak, El Gibi, Para=Dolar, İpsiz Recep. Yakın tarihte ise Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi, Kara Murat Mora’nın Ateşi, Araf Zamanı, Kod Adı K.O.Z, Can Tertip, Kehribar ve Ketenpere gibi bir çok projede rol almıştır.