Hafsanur Sancaktutan Kimdir?

1 yıl önce


© Hafsanur Sancaktutan Kimdir?

Hafsanur Sancaktutan hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi dizilerde rol aldı? Kısaca hayatı, eğitimi ve biyografi bilgileri.

2000 yılının Mart ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Hafsanur Sancaktutan’ın burcu Balık, boyu 1.63 cm, kilosu ise 53’tür, İstanbul doğumludur. Orhangazi Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Lise eğitiminin ardından özel oyunculuk dersleri almış, Layla Şirin Ajans’a bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2018 yılında Gülperi isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizide Fidan karakterini canlandırmıştır. Ardından yine aynı yıl Servet adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. 2019 yılında ise Show Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Ağlatır adlı dizinin başrol oyuncusu olarak diziye dahil olan Hafsanur Sancaktutan dizide Ada karakterini canlandırmaktadır.

Ayrıca daha önce Capy, Türk Telekom ve Coca Cola gibi markaların reklam yüzü olmuştur.

Maalesef güzel oyuncunun baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. En kısa sürede biyografi sayfası güncellenecektir.

Tiyatro;

Kuraldışı ve Kural, Otobüs

Ödülleri;

2016 Terakki Vakfı – Övgüye Değer Oyuncu Ödülü (Otobüs)
2015 İstek Okulları – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü (Kuraldışı ve Kural)
2015 14. PAM – Övgüye Değer Oyuncu Ödülü (Kuraldışı ve Kural)
2015 Rotary Kulübü – En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Kuraldışı ve Kural)

Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında takipçi sayısı 23,6bin civarındadır.