Gürkan Mercan Kimdir?

1 yıl önce
© Gürkan Mercan Kimdir?

Gürkan Mercan hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? oynadığı dizi ve filmler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2004 yılının Ekim ayında İstanbul, Bağcılar’da dünyaya gelmiştir. Burcu Terazi, boyu 1.65 cm, kilosu ise 80’dir. İstanbul’da doğup büyüyen Gürkan Mercan günümüzde yaşantısını memleketi Trabzon’da sürdürmektedir. 12 yaşına kadar İstanbul’un Gaziosmanpaşa İlçesi’nde yaşamış, daha sonra ailesi ile birlikte Trabzon’a taşınmıştır. Üç kardeştir, bir abisi birde kardeşi var, ailenin ortanca çocuğudur.

Küçüklüğünden bu yana sosyal medya dünyasında aktif bir şekilde çalışmalarını sürdüren Gürkan Mercan baba tarafından aslen Trabzon, Of’ludur.

5. sınıfta iken Sarı Çiçek isimli sinema filminde başrol oyuncusu olarak yer almış ve filmde Yusuf karakterini canlandırmıştır. Ortaokul’da bir çok tiyatro sunumuna katılmıştır. Sözel dersler ile arası çok iyi olsa da bu başarısını Matematiğe yansıtamadığını belirtmiştir. Gelecekteki en büyük hayali iyi bir oyuncu olmaktır. Günümüzde Lise eğitimini sürdürmekte, Lise’nin ardından üniversite ile eğitim hayatına devam etmek istemektedir. Açmış olduğu Youtube kanalı ile takipçilerine paylaşımlarını sürdürmektedir. Okuduğu okul günümüz itibariyle Kaşüstü Çok Programlı Anadolu Lisesi’dir.

Sinema dünyasının başarılı web sitelerinden olan İMDB ‘de de kaydı bulunmaktadır. Youtube dünyasının fenomen isimlerinden olan Furkan Bayraktar‘ın bazı videolarında kısa süreli roller almıştır. Fırsat buldukça boş vakitlerini kitap okuyarak ve sosyal medya ile ilgilenerek geçirmektedir.