Gülşah Yavuz Kimdir?

1 yıl önce


© Gülşah Yavuz Kimdir?

Gülşah Yavuz hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? eğitimi, çalışmaları, oyunculuk ve sunuculuk kariyeri, Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ailesinin tek çocuğu olan Gülşah Yavuz, 1987 senesinde, Kocaeli İzmit’te doğmuştur. Beykent Üniversitesi Radyo-Tv Programcılığı bölümünden mezun olan Yavuz aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. CKSM’de oyunculuk ve yazarlık eğitimi almıştır.

Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Trt Spikeri ve Eurovision Sunucusu Bülent Özveren, Trt Spikeri Çiğdem Kiziroğlu, Best Fm program sunucusu Ceyhun Yılmaz, CNN Turk Spikeri Tunç Arslanalp ve daha bir çok değerli isimden diksiyon-sunuculuk ve spikerlik eğitimi almıştır. Sunuculuk ya da spikerliğin eğitimle olunabilecek bir şey olmadığını kişinin bir özelliği ya da yeteneğinin olması gerektiğini ve bunun alınan eğitimlerle desteklenerek kendini daha da geliştirebileceğini dile getirmiştir. Güzel oyuncu İngilizce, Boşnakça ve İtalyanca bilmektedir.

Ekranda olmak beni her zaman daha mutlu ediyor diyen Yavuz, mesleki hayatına ise bu işin mutfak kısmında başladı.

Kanal D’de “Ebru şallı ile yaz keyfi”nde yapım asistanlığı.
Kanal D “Genç magazin”de yönetmen yardımcılığı.
TRT Cocuk “Öğretmenim canım benim”de yönetmen yardımcılığı, yardımcı oyunculuk-oyuncu koçluğu, seslendirme, “Orada Kimse Var mi?” adli tiyatro oyununda oyunculuk yapmıştır.

TRT Muzik’te de ekran karşısına çıkan başarılı sunucu ve oyuncu, Müzik Magazin (sanatçılarla özel röportajlar), Müzik Haber, Renkler, Kampus Aktuel programlarının muhabirliği, Fashion One : Boat Show program sunuculuğu gibi çok çeşitli ve önemli çalışmalarda yer almıştır. Uzun yıllar World Travel Channel’da canlı yayın sunuculuğu da yapmış olan Yavuz yine aynı kanalda SİNEMİX” adlı sinema programınında sunuculuğunu ve editörlüğünü yapmıştır.

Çukur, Arka Sokaklar, Siyah Beyaz Aşk, Şevkat Yerimdar, Kiraz Mevsimi, Zengin Kız Fakir Oğlan, Kanatsız Kuşlar, İkisini de Sevdim, Çilek Kokusu, Aşk Yeniden, Kiralık Aşk , Hayati ve Diğerleri, Adı Zehra, Kardeş Payı, Güllerin Savaşı, Paramparça, Kalbimdeki Deniz, Türk Malı, adlı projelerde de yer almıştır.