Görkem Sevindik Kimdir?

1 yıl önce


© Görkem Sevindik Kimdir?

Görkem Sevindik son dönemlerin en başarılı oyuncuları arasında yer almaktadır. Yakışıklı oyuncu hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? aslen nereli gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Ekim ayında aslen Adana’da dünyaya gelen Görkem Sevindik, Terazi burcudur. Boyu 1.86 cm, kilosu ise 75’tir.

Oyunculuk serüveni öncesi Uğur Uludağ’ın tiyatro ekibine katılmış kendisini geliştirmiş ayrıca, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Görkem Sevindik rol aldığı diziler ve karakterleri;

Kurtlar Vadisi Pusu (Pusat Çakır), Kalbim Seni Seçti, Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Ustura Yavuz), Söz (Mücahit Serdengeçti Keşanlı)

2014 yılında Magazin Gazetecileri Derneği’nden Umut Vaat eden Oyuncu Ödülü’nü, 20. Altın Objektif Ödül Töreni’nde Kerem Bürsin ile birlikte almıştır. Ayrıca 2018 yılında Türkiye Gençlik Ödülleri / En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

En fazla merak edilen sorulardan birisi ise sevgilisi kimdir? 2017 yılında ismi sık sık magazin dünyasında Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın kızı olan Yağmur Ünal ile aşk dedikodularıyla gündeme gelmiştir. Günümüzde ise aşk hayatı hakkında pek fazla bilgi bulunmamaktadır.

Rol aldığı Söz dizisinde ki Mücahit karakteriyle arasındaki özellikler sorulmuştur. Cevabı ise çok vatanperver olduğu, vatanını ve bayrağını çok sevdiğini, arkadaşlarına çok düşkün olduğunu, gündelik hayatında ise cana yakın ve ailesine düşkün olduğunu dile getirmiştir. En sevmediği özelliği ise hiç bir zaman hayır diyememesidir. En beğendiği ve örnek aldığı oyuncular arasında Kadir İnanır ve Türkan Şoray başrollerdedir. Boş vakitlerinde sıkça Yeşilçam’dan Kadir İnanır’ın filmlerini izlemekten hoşlanmaktadır. Güncel oyuncular arasında ise Gürkan Uygun, Ertan Saban, İsmail Hacıoğlu, Mert Turak ve Berk Hakman yer almaktadır.

Mantık evliliğine pek sıcak bakmamaktadır. Evlilik konusuna çok sıcak bakan yakışıklı oyuncu yakın tarihte evlenip baba olmakta istediğini belirtmiştir. Sıkı bir motosiklet kullanıcısı ve sıkı bir Galatasaray taraftarıdır. Ara ara engelli vatandaşlarımız ile ilgilenmeye ve sosyal yardımlaşma gibi projelerde yer almaya, vakit ayırmaya elinden geldiğince dikkat etmektedir. Sigara ve alkol kullanmıyor, spor yapıyor, set zamanında ise bazen 35-40 bardak çay içtiğinide sözlerine eklemiştir.