Eylül Öztürk Özkan Kimdir?

1 yıl önce


© Eylül Öztürk Özkan Kimdir?

1986 yılında dünyaya gelen Eylül Öztürk Özkan İlköğretim eğitimini Gölcük’te tamamlamıştır. Annesi öğretmen olan Eylül daha sonra annesinin Belçika’da öğretmenlik yapması nedeniyle Ortaokul eğitimini Belçika’da tamamlamış bu dönemde Flemenkçe, Fransızca ve İngilizce öğrenmiştir.

Belçika’da 5 sene çeşitli oyunlar ile tiyatro sahnesinde yer almıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nde okumuş ancak yabancı dil bölümü açılmadığı için Yeşilköy Anadolu Lisesine geçiş yapmıştır.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yunan Dili Ve Edebiyatı bölümü mezunu Eylül Öztürk okul döneminde bir çok grup ile solist olarak sahne almış, ayrıca yerel bir kanalda sunuculuk, dizi oyunculuğu ve klip çalışmalarına dahil olmuştur. Bir dönem hostes olarakta çalışan Eylül Öztürk Özkan çektiği videolar ile kısa sürede fenomen olmuş ve yüzbinlerce kişinin takip ettiği ünlü bir isim olmuştur. Vine, İnstagram gibi sosyal ağlar ile ciddi anlamda iş olarak uğraşmış ve nihayetinde televizyon dünyasına adım atmıştır.

Bugüne kadar Azem: Cin Karası, Tut sözünü ve Yusuf Yusuf isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Ayrıca Benzemez Kimse Sana yarışma programı, Knorr reklamı, Tipsizler’de konuk oyuncu Beyaz Show skeçleri gibi bir çok platformda yer almıştır.

Eylül Öztürk Balıkesir doğumludur. 16 Temmuz 2017 yılında Barış Kenan Özkan ile evlenmiştir.