Emrah Elçiboğa Kimdir?

1 yıl önce


© Emrah Elçiboğa Kimdir?

Babası eskiden Halkevi’nde oyunculuk yapmıştır. Bu nedenle kendisinde aileden gelen bir oyunculuk istediği oluşmuştur. Lise eğitiminin ardından bu işe ciddi anlamda eğilmiş ve hayatı ile ilgili problem, yaşantı ve dertlerini tiyatro sahnesinde anlatabileceğini düşünmüştür. Bugüne kadar bir çok sosyal yardım projesinde ve öğrenci filminde destekci olarak yer almıştır.

Emrah Elçiboğa 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu ve yönetmenidir, Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü mezunudur. 5 yıl kadar İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Tiyatro Kulübü’nde tiyatro dersleri vermiş Biroy ve Çasod üyesidir.

Bugüne kadar Üçüncü Sayfa, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Cesur Kuşku, Yazgı, Yeditepe İstanbul, Yeraltında Dünya Var, Aşk Meydan Savaşı, Bir İstanbul Masalı, Kurşun Yarası, Çemberimde Gül Oya, Sev Kardeşim, Asi, Tatlı Bela Fadime, GÜz Sancısı, Kirpi, Limon Ağacı, Aşk ve Ceza, Esma, Şefkat Tepe, Yamak Ahmet, Osmanlıda Derin Devlet ve Tut Sözünü gibi bir çok projede rol almıştır.

Bazı internet sitelerinde köşe yazarlığı yapmakta aynı zamanda film ve dizi senaristliği, reklam, dizi ve film dublajı yapmaktadır. bBir çok oyuncunun oyuncu koçluğunu yapmıştır.

Günümüzde sanat yaşantısını Almanya’da sürdüren Emrah Elçiboğa Theater Ravensburg da kendi yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı Aritmik Dünya’nın hazırlıkları ile ilgilenirken 2017 yılında dünya prömiyerini yapacak olan Üstü Kalsın oyununda yer almaktadır.