Elit İşcan Kimdir?

1 yıl önce
© Elit İşcan Kimdir?

Elit İşcan kaç yaşında? doğum yeri, boyu, kilosu, oynadığı diziler ve daha bir çok soru ile ekran severler tarafından merak edilen ünlü isimler arasında yer almaktadır.

1994 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelen Elit İşcan Oğlak burcudur.

Annesi Bilgisayar Programcısı, babası ise Mimar’dır. Kemer Koleji’nde eğitim almıştır. Günümüzde Koç Üniversitesinde eğitim hayatını devam ettirmektedir. İlk oyunculuk deneyimini 2006 yılında Beş Vakit isimli film ile gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar Beş Vakit, Hayat Var, Dersimiz Atatürk, Ölü Yaprak Vuruşu, Mustang, Put Şeylere, Sibel ve Tuzdan Kaide adlı sinema filmlerinde rol almıştır. Ayrıca Küçük Kadınlar, Yaşamayanlar, Taş Mektep ve A.Ş.K isimli dizilerde de rol almıştır.

2007 yılında Beş Vakit sinema filmi ile Almanya Film Festivalinde ödül kazanmıştır. Ayrıca Hayat Var adlı film ile de ödüler kazanan Elit İşcan, 2009 senesinde Kadın Filmleri Festivali ayrıca Yeşilçam Ödülü ile de Umut veren genç oyuncu ödülünü sahibi olmuştur. Beş Vakit filmi için binlerce çocuk arasından seçilmeyi başarmıştır.

Eczacıbaşı’nda voleybol oynayarak spor hayatını da sürdüren Elit İşcan, Ekol Drama’da oyunculuk dersleri almaktadır. Kemer Koleji’nde okuduğu dönemde bir grup arkadaşı ime birlikte çektikleri Duvarın Arkasında Kim Var isimli kısa filmde görüntü yönetmenliği yapmıştır.

Güzel oyuncu kitap okumak ve film izlemekten keyif almaktadır. Boyu, 1.61 cm, kilosu ise 51’dir. Maalesef başarılı oyuncunun baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.