Ela Rumeysa Cebeci Kimdir?

1 yıl önce


© Ela Rumeysa Cebeci Kimdir?

Ela Rumeysa Cebeci TRT Haber ekranlarında sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki kimdir? kaç yaşında? doğum tarihi, boyu ve kilosu gibi bilgileri sıkça merak konusudur.

Günümüzde TGRT Haber televizyonu ekranlarında, Türkiye ve dünya gündemi, gazete manşetleri ile ilgili sabah kuşağı programı Günaydın Türkiye’yi sunmaktadır.

Doğum yeri, burcu;
Ela Rumeysa Cebeci 31 Mayıs 1988 yılında dünyaya gelmiş, İkizler burcudur. İstanbul‘da doğmuş ve büyümüştür.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi İletişim Bölümünden mezun olmuştur. Ela Rumeysa Cebeci, ayrıca aynı üniversite bünyesinde ileri oyunculuk Yüksek Lisans öğretimi almıştır.

Rol aldığı oynadığı diziler;

İlk mesleki kariyerine TRT 1 ekranlarında muhabir olarak adım atan Ela Rumeysa Cebeci daha sonra oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. İlk rol aldığı dizi ise 2011 yılında oynadığı Kanıt isimli dizidir, yine aynı sene Nuri adlı dizide de boy göstermiştir. 2012 yılında Fetih 1453, son olarak ise Şevkat Yerimdar dizisinde rol alarak oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

2018 yılında yayın sırasında, operasyon haberleri sunarken bir yayın hatası oluşmuştur. Operasyonların ekrana gelmesi beklenirken kameralar hala sunucu Ela Rümeysa Cebeci’yi gösteriyordu. Bu esnada habere geçildiğini zanneden güzel sunucu eline telefon alıp mesajı okumuş, ardından gülmüştür. Bu esnada durumu fark eden reji ekibi Ela Rümeysa Cebeci’yi uyarmış, uyarı sonrası ciddiyetini korumuştur. Bu görüntüler uzun süre sosyal medyanın gündeminde yer almıştır.

Ela Rumeysa Cebeci’nin boyu 1.72, kilosu ise 54’tür. İstanbul doğumludur, ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Günümüzde sosyal medya hesapları üzerinde de ciddi bir takipçi sayısına sahiptir. Son olarak bekar olan güzel ismin, sevgili var mı? varsa kimdir? gibi sorularının cevabı hiç bir medya, magazin ve haber sitesinde yer almamaktadır.

Ela Rumeysa Cebeci resimleri;