Efekan Can Kimdir?

1 yıl önce


© Efekan Can Kimdir?

Efekan Can kimdir? kaç yaşında? boyu, kilosu, sevgilisi, eğitimi ve hayatı hakkında merak edilen soruların cevapları.

Yakışıklı oyuncu Efekan Can 1994 yılında dünyaya gelmiştir. Boyu 1.79 cm, kilosu ise 70’tir. Saç rengi kahverengi göz rengi ise ela’dır. Bir çok kaynak’ta Bilecik’te doğduğu ve aslen Bilecik’li olduğu belirtilmektedir.

Oyunculuk dışında solist ve söz yazarı’ kimliği ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı ismin, ayrıca Profesyonel güreşçi olduğu belirtilmekte, bunların yanı sıra voleybol ve basketbol sporları ile de ilgilenmektedir.

Bilecik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunu oyuncu, Atölye Craft’ta Oyunculuk eğitimi almıştır. Diğer bir yandan İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitütüsü’nde Tedarik Zinciri ve Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yapmaktadır.

Özel yetenekleri arasında, bağlama, gitar, piyano, bateri, boks ve fitness mevcuttur. Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 69,9bin civarındadır. Socia Entertainment & Gcma bünyesinde oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Efekan Can oyunculuk kariyeri;

Rol aldığı Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile ekran severler tarafından tanınmıştır. Dizide Serhan’ın gençliğini canlandırmıştır. Bu dizi ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdiği dizidir. Yakın dönemde bir çok projede başrol oynaması hayranları tarafından sıkça dile getirilmekte ve istenmektedir.

Günümüzde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Öğretmen isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alan yakışıklı oyuncu dizide, Tuğrul karakterini canlandırmaktadır.
Oynadığı diziler;

2017 – Ufak Tefek Cinayetler dizisi (Serhan)
2020 – Öğretmen (Tuğrul)