Eda Ece Kimdir?

1 yıl önce


© Eda Ece Kimdir?

20 Haziran 1990 doğumlu güzel oyuncu Eda Ece eğitim hayatını Şişli Terakki Lisesi ve ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü’nde tamamlamıştır. İkizler burcudur.

2011 senesinde Pis Yedili adlı dizide rol alan Eda Ece İngilizce ve Almanca bilmektedir. Sinema ve dizilerde rol alan oyuncu Beni Böyle Sev adlı dizide Zeyno karakterini. 2016 yılında Show Tv’de yayınlanan İlişki Durumu : Karışık adlı dizidede Elif karakteri ile kamera karşısına geçmiştir.

İngilizce ve Türkçe bir çok tiyatro oyununda sahne alan güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Babası Elektrik Mühendisi annesi ise ev hanımıdır. Üç kız kardeştir ailenin en küçük kızı’dır.

Rol aldığı diğer sinema filmleri ve diziler;

Mihriban, Hayat Bilgisi, Aşkın Mucizeleri, Bez Bebek, Mahpeyker Kösem Sultan, Adını Feriha Koydum, Kızım İçin, Kocan Kadar Konuş, Deli Dumrul, Görümce, Kocan Kadar Konuş: Diriliş, Mahrumlar, Ali Ekber Cevahir, Salur Kazan: Zoraki Kahraman, Yol Arkadaşım.

En son 2018 yılında vizyona giren Gupse Özay ve Aksel Bonfil‘in başrollerini üstlendiği Deliha 2 isimli sinema filminde rol almıştır. Yine aynı yılda Fox Tv ekranlarında yayınlanan Yasak Elma dizisinde Yıldız Yılmaz karakterini canlandırmıştır.