Ebru Akel Kimdir?

1 yıl önce
© Ebru Akel Kimdir?

Ebru Akel aslen nereli? kaç yaşında? boyu ve kilosu gibi bir çok soru ile sevenleri tarafından merak ediliyor. Peki kimdir? kısaca hayatı ve biyografisi.

Ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya gelen Ebru Akel İzmir Alsancak doğumludur. 1976 yılının Mart ayında doğmuştur, burcu Balık’tır. Babası Selahattin Akel İzmir’in ilk tekstilcilerindendir. Annesi Nedret Akel ise, bir dönem Adalet ve Kalkınma Parti’si İzmir İl Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yapmıştır. Deniz ve Şeniz isimlerinde iki kardeşi vardır. Baba tarafından aslen Denizli Sarayköy’lüdür.

İzmir Gazi İlkokulu’nun ardından 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale bölümünde ortaokul, lise ve üniversite eğitimini bitirmiştir. 1997 senesinde ise yüksek lisans bölümünden mezun olmuştur.

6 sene piyano-solfej eğitimi alan Akel ablası Deniz Akel’in ısrarları ile Show dünyasına adım atmış ve ilk olarak 1995’te Suat Suna’nın Hasret Fenerleri adlı parçasının klibinde yer almıştır.

2003 ve 2005 yılları arasında model olarak Loreal’in 2 sene boyunca saç modelliğini yapmış ve uluslararası anlaşma yapan ilk Türk model olmuştur.

Ablası Deniz Akel ile birlikte günümüzde İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Akel’s isimli bir imaj danışmanlık şirketinin yöneticiliğini sürdürmektedir.

Ebru Akel, 30 Ağustos 2012 yılında işadamı Ethem Sancak’ın oğlu Özer Sancak ile evlenmiş ve bu evliliğinden 12 Temmuz 2013 yılında Eren isminde oğlu dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Denizli Sarayköy’lüdür.

Ebru Akel oynadığı diziler ve sinema filmleri;

1997 yılında Star ekranlarında yayınlanan güzellik yarışmasına katılmış ancak yarışma sonuçlanmadan yarışmayı terk etmiştir. uzun süre bale yapmış ancak belinde yaşadığı problem nedeni ile baleyi bırakmış ve televizyon kariyerini sürdürmüştür. İlk olarak 1996 yılında Son Söz Sevginin isimli dizide rol almıştır. Ardından Gölge Çiçeği, Hiç Bana Sordun mu?, Eltiler, Kara Melek, Benim İçin Ağlama, Keje, Kumsaldaki İler, İlk Göz Ağrısı, Azap Yolu, Tatlı İntikam, Haneler, Yeni Baştan, Küçük Sırlar, Krem ve Lise Devriyesi isimli dizilerde rol almıştır. Ayrıca Sıcak ve Organize İşler adlı sinema filmlerinde oynamıştır.

Sunduğu programlar, 2000 yılında bir güzellik yarışmasını sunmuştur. 2003 yılında Ben Evleniyorum, Biz Evleniyoruz, Sevda Masalı, İkinci Bahar ve Gelinim Olurmusun programlarını sunmuştur. 2005 yılında Kanal D’de Size Anne Diyebilirmiyim?. 2007 yılında Atv ekranlarında yayınlanan Halkın Yıldızları. 2015 yılında ise Show TV’de yayınlanan Bu Tarz Benim yarışmalarının sunuculuğunu üstlenmiştir. En son Star Tv ekranlarında yayınlanan Yeni Bir Hayat ardından Kendine İyi Bak isimli programları sunmuştur.