E Devlet Miras Sorgulama

1 yıl önce
© E Devlet Miras Sorgulama

E Devlet miras sorgulama, e devlet üzerinden sunulan hizmetlere eklenen son halka. Artık herhangi bir akrabanızdan size miras kalıp kalmadığını e devlet üzerinden öğrenmek mümkün. TC No ile E Devlet Miras Sorgulama işlemi nasıl yapılır, adım adım, sade bir dille ve görsellerle sizin için anlattık.

E Devlet Miras Sorgulama

E Devlet sistemi kamu kuruluşlarında yapılması gereken birçok bürokratik işlemin kısa sürede ve saatlerce sıra beklemeden yapılması konusunda hayatımıza büyük kolaylıklar getiriyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde E Devlet Alt Üst Sorgulama hizmeti hayata geçirilmişti. E devlet Soy Ağacı Sorgulama işlemi herkesin büyük ilgisini çekerek büyük ses getirdi. Ataları hakkında bilgi almak isteyen binlerce vatandaşımız adeta E Devlet sistemine hücum etti ve adeta E Devlet Kapısını çökertti. Yoğunluk sebebiyle soy ağacı sorgulama işlemi günlerce hizmet veremez hale gelmişti.
Soy ağacı sorgulama hizmetinin ardından E Devlet üzerinden gene çok ses getirecek yeni bir hizmet hayata geçirildi. Son hizmetin adı E Devlet Miras Sorgulama. E Devlet Miras Sorgulama işlemiyle herhangi bir yakınınızdan size miras kalıp kalmadığını kolay ve hızlıca öğrenmek mümkün. E devlet üzerinden Miras sorgulama işlemi 1990 ve sonraki tarihlerdeki ölümler için yapılabiliyor.

E Devlet Miras Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC No ile E Devlet Miras Sorgulama işlemi yapmak için öncelikle e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Şayet e Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında e Devlet şifresi almanız mümkün.

TC No İle E Devlet Miras Sorgulama yapmak için BURAYA tıklayın.

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda ekranınıza e devlet sisteme giriş sayfası açılacaktır. Açılan sayfada ilk olarak Kimliğimi Şimdi Doğrula sekmesine tıklayın. Açılan sayfada ilgili kutucuklara sırasıyla TC Kimlik Numaranızı ve e devlet şifrenizi yazdıktan sonra altta yer alan Sisteme Giriş Yap sekmesini tıklayın.e devlet miras sorgulama İlk adımı tamamladığınızda ekranınıza E Devlet Adalet Bakanlığı Veraset İlamı Sorgulama sayfası açılacaktır. Açılan bu sayfada hayatını kaybetmiş olan ve size miras bırakmasını beklediğiniz kişinin kimlik numarasını Miras Bırakan T.C. Kimlik Numarası hanesine eksiksiz bir şekilde yazın ve son olarak SORGULA sekmesine tıklayın.e devlet miras sorgulama

Daha önce sadece yargı birimleri üzerinden alınabilen Mirasçılık Belgesi, 06.03.2015 tarihinden bu yana UYAP (Ulusal Yargı Ağı Portalı) sistemi üzerinden elektronik ortamdan verilmeye başlanmıştı. 16.12.2016 tarihinden bu yana ise yargılama gerektiren ölümler hariç olmak üzere Mirasçılık Belgesi Verilmesi işlemi 1990 ve sonrası ölümler için UYAP üzerinden elektronik ortamda yapılması zorunlu hale getirildi.

E DEVLET SOY AĞACI SORGULAMA

Sorularınızı Bize Yazın

E devlet sisteminin son hizmeti olan veraset ilamı sorgulama işlemi ile ilgili olarak veraset ilamı sorgulama nedir ve veraset ilamı sorgulama nasıl yapılır konularını detaylı bir şekilde izah etmiş bulunuyoruz. Miras sorgulama konusu ile ilgili olarak tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. Yetkin yazar kadromuz sizden gelen tüm soruları en güncel bilgileri kullanarak hızlı ve doğru bir şekilde cevaplandıracaktır.