Doğa Yaltırık Kimdir?

1 yıl önce


© Doğa Yaltırık Kimdir?

1976 yılında dünyaya gelen başarılı oyuncu Doğa Yaltırık İstanbul doğumludur. Henüz 4 yaşında iken daha okuma yazma öğrenmeden TRT ekranlarında yayınlanan filmlerin sonunda akan dublaj kastını ezbere bilmekte idi.

8 yaşına geldiğinde ile evdeki teyibe el koymuş ve FM frekansında telsiz mikrofon ile radyo yayınları yapmaya başlamıştır.

Uzun yıllar sonra ise çocukluk yıllarından itibaren meraklı olduğu oyunculuk dallarında eğitim almıştır. Dünyanın sayılı isimlerinden olan kast direktörü Nancy Bishop’un yönlendirmesi ile Prague Film School’da yönetmenlik, sinematografi ve ileri oyunculuk dallarında eğitim alan Doğa Yaltırık ayrıca Brian Caspe, Bruno Coppola ve Nancy Bishop gibi isimlerden dersler almıştır.

Yurt dışında toplam 16 yapımın aktörlüğünü üstlenen Doğa Yaltırık 2012 yılından 2015 yılına kadar Doğan Medya grubuna bağlı olan Tv2 kanalının imaj sesi olmuş ayrıca bir çok seçkin kurumsal firmanın reklam sesi, dublaj ve reality show seslendirmelerini gerçekleştirmiştir.

Alt seviyede Danca, Norveççe, İsveççe, orta seviyede Almanca ve akıcı şekilde İngilizce bilmektedir. Ayrıca Akıcı bir şekilde Güneydoğu Anadolu, Balkan ve Ege şivesinde konuşabilmektedir.

2018 yılında PuhuTv’de yayınlanan Şahsiyet dizisinin oyuncu kadrosunda oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Bugüne kadar Family Matters, An Ounce of Gratitude, Evaluation, The Chase, A Box To India, Sniff, Waddle, 16m USA, 22 CZ Zlin, Blind Date, Chapter 4, Dance, Europe, Next Door, The Conflict, Confession, Handicap ve Fi gibi bir çok projede rol almıştır.