Deniz Uğur Kimdir?

1 yıl önce


© Deniz Uğur Kimdir?

Deniz Uğur İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü tamamlamıştır.

1997 senesinde 9. Ankara Film Festivalinde Bir Erkeğin Anatomisi filmindeki rolü ile Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu ödülünü kazanmış ve sonrasında Adını Feriha Koydum adlı dizide Sanem karakteri ile ekran severlerin beğenisini toplamayı başarmıştır.

2013’te Evrim Solmaz’ın Umutsuz Ev Kadınları’ndan ayrılması ile diziye dahil olmuş ve Kudret’in eşi Gülşah karakterini canlandırmıştır.

Ünlü opera sanatçısı Mete Uğur ile balerin Suna Uğur’un tek çocuğudur. 1932 Türkiye güzeli ve Türkiye’nin ilk dünya güzeli olan Keriman Halis’in torunudur, bu nedenle Ubıh ve Adige kökeni de vardır. Baba tarafından ise, dedesi Mustafa Kemal Atatürk‘ün sınıf arkadaşı Yümnü Uğur, babaannesi ise II. Abdülhamit’in Başmabeyincisi İhsan Bey’in kızı’dır. 1971 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Deniz Uğur 28 Şubat 2014 yılında Orçun Benli yönetmenliğindeki ‘Gulyabani’ adlı korku filminde rol almış ve 2015 yaz sezonunda Atv’de yayınlanan Aşk Zamanı adlı dizide Yavuz Bingöl ile birlikte kamera karşısına geçmiştir.

Deniz Uğur evlilik hayatı;

Bugüne kadar üç kez evlenen Deniz Uğur ilk evliliğini 1992 yılında henüz 19 yaşında iken gazeteci Şirzat Bilallar ile yapmış 22 yaşında yani 1995 senesinde boşanmıştır.

İkinci evliliğini İsmail Hakkı Sunat ile yapmış bu evliliğinden Engin Deniz isminde bir evladı vardır. Hakkı Sunat Çanakkale’de komşunu yüksek sesle müzik dinlediği için uyarmış ardından komşusu tarafından silahla vurularak öldürülmüştür. Uzun süre bunalımdan çıkamamış oğlu ile bir başına kalmıştır.

Bu zorlu dönemin ardından ismi oyuncu Tamer Karadağlı ile anılmıştır.

Üçüncü evliliğini ise televizyon dünyasının bir dönem en ünlü sunucu ve spikerlerinden Reha Muhtar ile gerçekleştirmiştir. Bu evliliğinden ise Mina Deniz ve Poyraz Deniz isimlerinde ikiz çocukları vardır.

2013 yılında yönetmen, senarist Orçun Benli ile nişanlanmıştır.

2018 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan İnsanlık Suçu dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Emel karakterini canlandırmıştır. En son 2019 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Zalim İstanbul dizisine dahil olan güzel oyuncu dizide Seher karakterini canlandırmaktadır.

Rol aldığı bazı yapımlar, Mecnun, Islak Güneş, Yaz Evi, Bir Erkeğin Anatomisi, Güldüren Cazibe, Gülerken Ağladık, Kurtlar Sofrası, Yalan Dünya, Bana Şans Dile, Benimle Evlenir misin, Yağmur Zamanı, Zümrüt, Sahte Prenses, Hayatım Sana Feda, Ertelenmiş Hayatlar, Baba Oluyorum, İnsanlık Suçu ve Zalim İstanbul.