Demet Özdemir Kimdir?

1 yıl önce


© Demet Özdemir Kimdir?

Demet Özdemir Erkenci Kuş dizisi ile dikkatleri üzerine çekmiş, günümüzde ise Doğduğun Ev Kaderindir isimli dizinin başrolünü üstlenmiştir. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri..

Demet Özdemir doğum tarihi, boy, kilo ve aile bilgileri;

3 kardeşin en küçüğü olarak 26 Şubat 1992 tarihinde aslen Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. Anne ve babası Demet Özdemir küçük yaşlarda iken ayrılmış, bir ablası, bir de abisi vardır. Boyu 1.70 cm, kilosu ise 56’dır. Annesi Ayşen Şener, kardeşlerinin isimleri ise Derya ve Volkan’dır. Burcu ise Balık’tır. Anne tarafından aslen Bulgaristan göçmeni’dir.

Kolej’de okuyan güzel oyuncu ayrıca Bengü Dans Kadrosu’nda yer almış, eğitim hayatını Akşam Lisesinde tamamlamış ancak dans tutkusundan hiç bir zaman vazgeçmemiştir. Ardından Efes Kızları ile dans serüvenini sürdürmüştür.

2009 yılında Mustafa Sandal’ın seslendirdiği Unut ve Ateş Et isimli şarkıların video kliplerinde yer almıştır.

Henüz 18 yaşında iken kamera arkasında görev yapan bir kaç arkadaşının tavsiyesi üzerine eğitim almaya karar vermiştir. İki senelik bir öğrenimin ardından Sana Bir Sır Vereceğim adlı proje ile oyunculuğa adım atmıştır.

Demet Özdemir’in sevgilisi ise en son Tehlikeli Karım dizisinde Alper karakterini canlandıran yakışıklı oyuncu Seçkin Özdemir‘dir.

Oyunculuk kariyeri;

Bir çok reklam filmindede yer almış daha sonra Kurt Seyit Şura dizisinde Alya karakterini canlandırmış, Tut Sözünü, Kaçak Gelinler, Çilek Kokusu, Sen Kiminle Dans Ediyorsun, No:309 ve Aşk Yalanı Sever gibi projelerde rol almıştır. Ardından Erkenci Kuş dizisinde Sanem karakteri’ni canlandırmış, günümüzde ise Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır.

Örnek aldığı oyuncular Sumru Yavrucuk, Binnur Kaya ve Esra Ronabar’dır. Ayrıca henüz çalışma fırsatı bulamadığı ancak mutlaka birlikte rol almak istediği oyuncular ise Çetin Tekindor ve Haluk Bilginer’dir. Oyunculuktan ilk kazandığı para ile ise anne ve ablasını alışverişe götürdüğünü ardından yemek yediklerini bir röportaj’da dile getirmiştir.

Ailevi nedenlerden dolayı çok erken yaşta kendi hayatını kazanmaya başlamak zorunda kalmıştır. Ancak her zaman yanında annesinin ve ablasının yer aldığını aktarmıştır.

Boş zamanlarında ihtiyaç ve bakımlarının dışında ailesi ile evde vakit geçirmekten hoşlanmaktadır. Çok bunaldığında ise günü birlikte olsa denize girerek rahatlamaya çalıştığını belirtmiştir. Ayrıca eski komedi filmleri ve sık sık tiyatroya gitmek te hobileri arasında yer almaktadır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 8,9milyon civarındadır.