Corona Virüs Bilgilendirme Sitesi Açıldı mı? Site Linkine Nerden Ulaşabilirim?

1 yıl önce


© Corona Virüs Bilgilendirme Sitesi Açıldı mı? Site Linkine Nerden Ulaşabilirim?
Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca daha önce yaptığı bir basın toplantısında corona virüs vakaları hakkında Dünya’da ve Türkiye’de bulunan gelişmeler hakkında bir internet sitesinin kurulacağını duyurmuştu. Fahrettin Koca’nın verdiği son bilgiye göre Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi corona virüsü hakkında bilgilendirme sitesini şeffaf bir ortam oluşturabilmek adına açtı. Açılan bu site üzerinden corona virüs teşhisi konulan hasta sayısı, hastalığı atlatan ve iyileşen insanların sayısı ve maalesef hayatlarını kaybeden insanların sayısı yer alıyor. Hem Türkiye’nin ve hem diğer ülkelerin yer aldığı corona virüs istatistik sitesine ulaşmak için yazının en altında bulunan linke tıklayabilirsiniz.
Corona Virüs Hakkın Bilgi Almak

Türkiye Cumhiyeti vatandaşlarının corona virüsün ülkemizde yayılması ile ilgili online bir şekilde bilgi alabilmesi için yeni bir websitesi kuruldu. Bugün açılan bu site hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

CORONA VİRÜS BİLGİLENDİRME SİTESİNE NEREDEN ULAŞILIR?


“https://corona.cbddo.gov.tr/” adresinden girilen sitede Türkiye’deki son veriler güncellenerek açıklanıyor.

Sitede iyileşenler ve ölüm oranı da yer alıyor. Sitedeki son bilgilere göre Türkiye’de corona virüs tespit edilen 3 bin 629 kişi var. 26 kişinin iyileştiği kaydedilirken 75 kişinin de hayatını kaybettiği bilgisi yer alıyor.

Sitede ilk corona virüs tespitinin 11 Mart’ta yapıldığı belirtilirken ilk ölümün 16 Mart’ta, ilk iyileşmenin ise 25 Mart’ta gerçekleştiği kaydediliyor.

CORONA VİRÜS BİLGİLENDİRME SİTESİ İÇİN

  İşten Çıkan Doğum Parası Alır Mı? İşten Çıkarılan Kadın Doğum Parası Alabilir Mi?