Cihangir Ceyhan Kimdir?

1 yıl önce


© Cihangir Ceyhan Kimdir?

Cihangir Ceyhan son dönemlerin başarılı oyuncuları arasında yer alarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Ekran severler ise sıkça kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? boyu, kilosu kaç gibi soruları araştırmaktadır. Oynadığı diziler ve daha bir çok soru ile merak konusudur. 2019 yılında Çukur dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve Azer Kurtuluş karakterini canlandırmıştır.

Sıfır Bir dizisinde canlandırdığı karakter ile ekran severlerden tam not olan Cihangir Ceyhan hakkında merak edilenler.

Cihangir Ceyhan kaç doğumlu? Nerede Doğdu? Nereli?

1989 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Cihangir Ceyhan’ın burcu Terazi’dir. Adana’da doğmuştur. Aslen anne tarafından Diyarbakır, baba tarafından ise Elazığ‘lıdır. Ailenin en küçük çocuğudur.

Eğitim hayatını Açıköğretim Üniversitesi İşletme bölümünde sürdüren Cihangir Ceyhan 2.5 sene İstanbul’da kamera önü oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitimin ardından doğup büyüdüğü Adana’ya dönmüştür. Yaşantısını günümüzde halen Adana’da sürdürmektedir.

Adana’nın kenar mahallelerini ve suç dünyasını anlatan bir film yapmak her zaman arkadaşları ile birlikte hayal ettiği bir şeydi. Yönetmen Kadri Beran Taşkın ile uzun süredir arkadaştır. Onunla birlikte Adana’nın sokaklarını anlatan, gayri meşru hayatları ve varoşta geçen hayatı konu alan hayallerini gerçekleştirmişlerdir. Daha sonra ekip büyümüş ve İki arkadaşın hayali büyüyerek Adana’nın dışına taşmıştır.

Cihangir Ceyhan’ın boyu 1.77 cm, kilosu ise 75’tir. 2018 yılı itibariyle 29 yaşındadır.

Özellikle dizide bakale seni pis ederim ha repliği ile büyük bir hayran kitlesi oluşmuştur. Dizi ile bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Özellikle Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde semt sakinleri Cio karakteri ile ismini duyuran Cihangir Ceyhan’a büyük bir ilgi göstermektedir. Gelecek bir çok dizi ve sinema filminde başrol oyuncu olarak yer alması hayranlarının en büyük beklentisidir. 2018 yılında Çukur dizisi’ne katıldığı yönünde haberler yapılmış ancak, haberlerin doğruyu yansıtmadığı tarafından dile getirilse de 2019 yılında diziye dahil olmuştur.

Sosyal medya Facebook, instagram ve twitter hesapları tablo bölümümüzde bulunmaktadır. Resmi İnstagram hesabında 2019 yılı itibari ile 1.1 Milyon, Twitter hesabında ise 25 B takipçisi bulunmaktadır.

Sıfır Bir dizisinden önce, 2015 yılında Yusuf isimli sinema filminde Serdar karakteri ile rol almıştır. Daha öncesinde ise kısa film ve müzik video klipleri ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmiştir.