Can Yaman Kimdir?

1 yıl önce


© Can Yaman Kimdir?

2018 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Erkenci Kuş Dizisinde Can Yaman büyük bir ilgi uyandırmıştır. Özel hayatı en fazla merak edilen oyuncular arasında yer alan Can Yaman’ın kim olduğundan sevgilisine, burcundan, boyuna, doğum yerinden aslen nereli olduğuna kadar bir çok soru merak konusudur.

1989 yılında İstanbul‘da doğan Can Yaman, 2018 yılı itibariyle 29 yaşında, Akrep burcudur.

Can Yaman Ailesi, aslen nereli?

Ailenin tek çocuğudur. Babası Güven Yaman’dır. Henüz 5 yaşında iken anne ve babası ayrılan Can Yaman’ın Büyükbabası, Yugoslavya Üsküp Priştina, Büyükannesi ise Makedonya asıllıdır. Aslen Yugoslavya göçmenidir.

Eğitim ve mezuniyet bilgileri;

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Bilfen Koleji’nde tamamlamış, Lise son sınıfta öğrenci değişimi programı ile Amerika Ohio’da okumuştur. Lise eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini burslu olarak 2012 yılında tamamlamıştır. Yine üniversite döneminde iken değişim programı ile Washington’a gitmiş ve hukuk dersleri almıştır.

Fakülteden sonra 1 sene mecburi staj yapmış, stajın ardından pricewaterhouse Coopers isimli dünyaca ünlü kurumsal bir firmada altı ay avukat olarak görev yapmıştır.

Çevresi tarafından fiziği, yakışıklılığı ve boyu nedeni ile oyuncu ol, artist ol gibi söylemleri sonucu oyunculuk ile tanışan Can Yaman, Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk eğitimi almıştır. Can Yaman’ın boyu 1.83 cm’dir.

Oyuncu ve avukat kimliğinin yanı sıra Lisanslı basketbolcu olan Can Yaman, Batminton, Rafting, Masa Tenisi, Piyana, Bateri, Gitar ve futbol ile ilgilenmektedir. Bildiği diller ise, Lazca, Türkçe, Almanca, İngilizce ve İtalyanca’dır. Oyunculuk kariyerinde faydası olacağını düşündüğü için ayrıca dans eğitimleri almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Gönül İşleri isimli dizide canlandırdığı Bedir karakteri ile gerçekleştiren yakışıklı oyuncu daha sonra Hangimiz Sevmedik, İnadına Aşk, Dolunay ve Erkenci Kuş gibi dizilerde rol almıştır.

Özellikle Erkenci Kuş dizisinden sonra inanılmaz teklifler almaktadır. En son 6 dizi projesinden aynı zamanda oyunculuk teklifi almıştır. Ancak Can Yaman tekliflerin güzel olduğunu ama gönlünün iyi bir sinema filminde rol almaktan yana olduğunu belirtmiştir.

Sevgilisi kim sorusunun cevabı ise 2017 yılında beraber olduğu güzel oyuncu Bestemsu Özdemir‘dir. Ancak bu birliktelik son bulmuştur. Günümüzde sevgilisi varmı sorusunun cevabı bilinmemektedir.