Can Kahraman Kimdir?

1 yıl önce


© Can Kahraman Kimdir?

Usta oyuncu, tiyatrocu Can Kahraman 1966 yılında babası Hikmet Bey’in yedek subay olarak askerlik yapmış olduğu Ağrı’da doğmuştur. Baba tarafından aslen Ordu Mesudiye’li üç kardeşin en küçüğüdür.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Lise döneminde tiyatro ile ilgilenmeye başlayan Can Kahraman ilk tiyatro sahne deneyimini Ankara Kurtuluş Lisesi okul tiyatrosunda iken gerçekleştirmiştir.

Ardından Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu’na kayıt olmuş ve Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’na dahil olmuştur. İlk profesyonel oyunculuk deneyimini ise 1987 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Bölümü ile yaşamıştır.

Üniversite döneminden sonra yaşamını bir dönem İzmir’de sürdürmüş 3 yıl Tiyatro Oluşum’da yöneticilik yapmıştır.

Günümüzde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Vatanım Sensin dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan Can Kahraman dizide Pehlivan karakterini canlandırmaktadır.

Can Kahraman rol aldığı sinema ve diziler;

Eyvah Eyvah, Emret Komutanım Şah Mat, Vizontele, Büyükbabam ve Ben, Masallarımız, Mutlu Günler, Başka İstanbul Yok, Bir Demet Tiyatro, Dış Kapının Mandalları, GÜneş Yanıkları, Sevdim Seni Bir Kere, Ertelenmiş Hayatlar, Zelihanın Gözleri, Gönülçelen ve Diriliş Ertuğrul gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.