Burak Özçivit Kimdir?

1 yıl önce


© Burak Özçivit Kimdir?

Burak Özçivit TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’a Osman Gazi olarak giriş yapıyor. Peki kimdir? Burak Özçivit aslen nereli? evli mi? boyu kilosu, hakkında bilinmeyen detayları ile hayatı ve biyografisi.

Yakışıklı oyuncu Burak Özçivit, Kazım İşmen Lisesi ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümü’nden mezun olmuştur.

2003 Best Model of Turkey yarışmasına gelecek vaadeden isim olarak seçilmiş, ardından, Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başlamıştır. Ardından 2005 senesinde yine Best Model of Turkey yarışmasına katılmış yarışmayı kazanmıştır. Daha sonra, Best Model of The World’e katılmış ve dünyanın en iyi 2. mankeni seçilmiştir. Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde podyuma çıkmıştır. Oyunculuk hayatına adım attıktan sonra podyumlardan ve mankenlik kariyerinden uzaklaşmıştır.

Burak Özçivit oynadığı diziler, sinemalar;

İlk oyunculuk deneyimini Eksi 18 dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar oynadığı dizi ve sinema filmleri ise, Eksi 18, Musallat, Zoraki Koca, Baba Ocağı, Küçük Sırlar, İhanet, Muhteşem Yüzyıl, Zürafa, Çalıkuşu, Aşk Sana Benzer, Güvercin Uçuverdi, Kara Sevda, Kardeşim Benim 2’dir. Ayrıca Aşk Sana Benzer ve Kardeşim Benim 2 sinema filmlerinden yapımcı olarak görev yapmıştır.

Doğum yeri, aslen nereli, ailesi;

24 Aralık 1984 doğumlu olan yakışıklı oyuncu İstanbul doğumlu, baba tarafından ise aslen Gaziantep‘lidir. Annesi Ceyhan Özçivit, babası Bülent Özçivit’tir, Burçun Deniz isminde bir kız kardeşi vardır. Kız kardeşi 2014 yılında Ahmet Deniz ile evlenmiştir.

Şimdiki eşi ile Çalıkuşu isimli dizinin setinde tanışmıştır. 29 Haziran 2017 tarihinde ise İstanbul Yeniköy Sait Halim Paşa Yalısında Fahriye Evcen ile dünya evine girmiştir.

Burak Özçivit klasik araba tutkunudur. Bir dönem Camaro marka bir aracı toplatmış ve kullanmıştır. Kendini yakışıklı buluyormusun sorusuna ise, yakışıklılığı kıstas olarak almadığını, sadece gözlerini beğendiğini söylemiştir. İyi derecede İngilizce bilmekte, ayrıca spor yapmak, araba kullanmak ve futbol oynamaktan büyük keyif almaktadır.

Genç kızların sevgilisi Burak Özçivit 2018 yılında reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş, dizide Osman Gazi’yi canlandırmıştır. 2019 yılında ise Atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde başrolü üstlenmiş ve Osman karakterine hayat vermiştir.